کمک مالی ۵۰ میلیون یورویی آلمان به افغانستان

تهران- ایرنا - دولت آلمان اعلام کرد، ۵۰ میلیون یورو کمک مالی در قالب برنامه های سازمان ملل متحد برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی افغانستان تامین خواهد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری « وادسام » افغانستان، دولت آلمان در ادامه افزود: این مبلغ برای کمک به برنامه های خدمات عمومی، وام های کوچک برای احیای سرمایه گذاری های کوچک و همچنین در حال حاضر برای تامین موقتی درآمد برای افراد مسن و آسیب پذیر در نظر گرفته شده است. 

برنامه اهدای مالی توسط بخش  توسعه و برنامه سازمان ملل متحد (UNDP ) تاسیس شده است تا از فروپاشی اقتصادی در افغانستان جلوگیری کند و به مردم افغانستان که تحت تاثیر تحولات اخیر قرار گرفتند، کمک کند. 

بخش توسعه و برنامه سازمان ملل متحد (UNDP ) اخیرا اعلام کرده بود که اگر بحران اقتصادی تا اواسط سال ۲۰۲۲  در افغانستان مدیریت نشود، تقریبا ۹۷ درصد مردم این کشور در معرض خطر فقر قرار می گیرند. 

« اشیم اشتاینر » رئیس بخش توسعه و برنامه سازمان ملل متحد (UNDP ) طی کنفرانس خبری در ژنو گفت: « ما نه تنها شاهد بحران سیاسی در افغانستان هستیم بلکه فروپاشی اقتصادی در این کشور را نیز نظاره می کنیم. » 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha