دادستان کرمانشاه خواستار راه‌اندازی سریع گرمخانه‌ها شد

کرمانشاه- ایرنا- دادستان کرمانشاه خواستار راه‌اندازی سریع گرمخانه‌های استان برای فصل سرما شد و گفت: در این فصل افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب دچار مشکلاتی می‌شوند و احتمال خطرات جانی برای آنها وجود دارد.

به گزارش ایرنا، «شهرام کرمی» روز شنبه در نشست رسیدگی به مشکلات کارتن خواب ها در فصل زمستان که با حضور دستگاه های متولی برگزار شد، افزود: مسئولان شهرداری باید به منظور جمع آوری افراد کارتن خواب و بی سرپرست، ظرف ۱۰ روز آینده گرمخانه اجلالیه را تجهیز و راه اندازی کند.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: همچنین اداره بهزیستی هم باید نسبت به احداث ۲ گرمخانه با ظرفیت ۶۰ نفر برای مردان در خیابان اربابی و ۲۰ نفر برای زنان در محله آقاجان اقدام نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از افراد بی سرپناه از وجود گرمخانه ها در سطح شهر بی اطلاع هستند، گفت: برای این منظور شهرداری اکیپ های جمع آوری افراد بی خانمان را راه اندازی و آنها را به گرمخانه ها ارجاع دهد.

کرمی با تاکید براینکه جمع آوری افراد بی خانمان نیازمند همراهی نیروی انتظامی است، افزود: نیروی انتظامی افراد بی خانمان را در کلانتری ها تجمیع و از طریق شهرداری و یا اورژانس اجتماعی (تماس با ۱۲۳) آنها را به گرمخانه ها منتقل کند.

دادستان کرمانشاه گفت: از آنجایی که افراد بی سرپرست و کارتن خواب به فضای مجازی و رسانه های جمعی دسترسی ندارند، شهرداری کرمانشاه با نصب بنر در نقاط مختلف شهر، آدرس گرمخانه ها را اطلاع رسانی کند.

وی به مشکلات مالی دستگاه های متولی برای تجهیز مناسبت‌تر گرمخانه ها و ارائه خدمات بهتر هم اشاره کرد و گفت: در این راستا از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می خواهیم از گرمخانه ها حمایت مالی داشته باشد.

کرمی اضافه کرد: مدیریت مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه نظارت ویژه بر وضعیت بهداشتی گرمخانه ها به ویژه از حیث کرونا را در دستور کار قرار دهد و ضمن بازدید مستمر و معرفی نیازهای بهداشتی به مراکز متولی، در صورت امکان نسبت به واکسیناسیون بیماری کرونا برای افراد ساکن اقدام داشته باشد. 

وی در پایان متذکر شد: نماینده دادستان از نحوه ارائه خدمات و امکانات و تجهیزات در گرمخانه ها بازرسی مستمر خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha