امدادگران هلال احمر ١٣ گمشده در ارتفاعات گیلان را پیدا کردند

رشت _ ایرنا _ مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: امدادگران این جمعیت ١٣ گمشده در ارتفاعات شهرستان رودسر را پیدا کرده و بازگرداند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر گیلان سیاوش غلامی با اشاره به گمشدن یک گروه کوهنوردی از سنندج کردستان در محور رحیم آباد افزود: گمشدن این تعداد از کوهنوردان شامگاه جمعه به مرکز کنترل عملیات امدادی هلال احمر گیلان اطلاع دادن شد که بلافاصله عوامل امدادی به منطقه اعزام و طی عملیات جستجو، گم شدگان را پیدا و به مسیر اصلی بازگردانند.
 
غلامی با اشاره به مصدومیت سه نفر از کوهنوردان در این حادثه گفت: ٢ نفر از مصدومان سرپایی درمان شدند و یکی دیگر نیز توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شد.
 
وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از تجهیزات لازم در هنگام سفر و کوهنوردی، اظهار کرد: هموطنان حتماً مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب می‌شناسند و اخبار هواشناسی را نیز برای ارزیابی شرایط جوی دنبال کنند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: به دلیل عدم آشنایی گروه های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و  عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند و ضمن به همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.

مردم برای گزارش حوادث می توانند به صورت شبانه روزی با تلفن ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر تماس بگیرند.
 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha