فرماندار ایرانشهر: واکسن کرونا به میزان کافی در شهرستان وجود دارد

زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: واکسن کرونا به میزان کافی در این شهرستان موجود است و عذر و بهانه‌ای در خصوص عدم مراجعه افراد برای واکسن زدن پذیرفته نیست.

به گزارش ایرنا علی شعبانی روز شنبه در در ستاد کرونا ایرانشهر ضمن دعوت همگانی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تسریع در امر واکسیناسیون اظهارداشت: طبق اعلام وزارت بهداشت، واکسینیه شدن همه اقشار و افراد شهرستان باید به طور عمومی و با سرعت انجام شود. 

وی بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، بخشداران، شوراها، دهیاران و معتمدین با جدیت بحث واکسیناسیون را پیگیری کنند و از ارائه خدمات به افرادیکه واکسن نمی‌زنند امتناع شود.

فرماندار ایرانشهر گفت: با کسانی که در فضای مجازی تبلیغات منفی علیه واکسیناسیون انجام می‌دهند برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد. 

وی تاکید کرد: مدیران ادارات، نهادها، شهرداران و شرکت ها از حضور کارکنانی که واکسن نزده‌اند به درون مجموعه ممانعت کنند و غیبت برای آنان لحاظ شود.

شعبانی افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان تکلیف، موضوع واکسیناسیون در روستاها را مورد پیگیری قرار دهند. همچنین دستگاه‌های دولتی به سمن‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌ها به طور جدی نظارت کنند که مساله واکسیناسیون از سوی کارکنان و افراد آنان انجام شود. 

وی با تاکید بر اینکه همه ادارات و نهادها باید در این امر همگانی کمک کنند تا زندگی و معیشت مردم به روال عادی برگردد گفت: حتی پلیس راه از رانندگان در زمره مدارک قانونی، از واکسینه بودن فرد نیز بپرسد و در صورت عدم آن، به مراکز مربوطه جهت واکسن زدن هدایت شوند.

فرماندار ایرانشهر با توجه به بازگشایی و فعالیت حضوری مدارس تاکید کرد: مرکز بهداشت و آموزش و پرورش شهرستان با همکاری اولیاء و مربیان واکسیناسیون فراگیر دانش‌آموزان را پیگیری کنند.

وی اظهارداشت: اداره صمت، اتحادیه و تشکل‌های اصناف موضوع واکسیناسیون واحدهای صنفی زیر مجموعه را در دستور کار قرار دهد و با متخلفان برخورد کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha