واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی عامل ریشه‌کنی کرونا است

قصرشیرین - ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب، واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مهم‌ترین عامل ریشه‌کنی ویروس کرونا دانست و گفت: از این رو افراد باید رعایت دستورالعمل‌ها را جدی بگیرند و برای تزریق واکسن مراجعه کنند چون محدودیت‌های کرونایی برای افراد قانون شکن اعمال می‌شود.

«نورالدین فرزادی پور» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعمال محدودیت‌های متعدد در طی برنامه‌های گذشته تاکنون نتیجه دلخواه را در پی نداشته و در آسیب‌شناسی که در این خصوص داشتیم به نتیجه رسیدیم نقش اصلی را مردم ایفا می کنند و اگر مشارکت و همراهی مردم را نداشته باشیم هر گونه محدودیتی بی نتیجه است و تاثیر لازم را نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: رویکرد ستاد مقابله با کرونا در شهرستان سرپل ذهاب نسبت به گذشته متفاوت شده و سعی ما بر این است که به هر طریق ممکن با بطن جامعه ارتباط قوی تری را ایجاد کنیم و به سراغ شخصیت های تاثیرگذار برویم.

او گفت: در وهله اول نشستی با بزرگان اهل سنت داشتیم تا از ظرفیت تاثیرگذاری و نفوذ معنوی علمای مذهبی استفاده کنیم که قول مساعدت و همراهی لازم را دادند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: اجرای واکسیناسیون در محل مسجد برای دسترسی آسان نمازگزاران به واکسن اولین اقدامی بود که روز گذشته انجام شد.

فرزادی پور ادامه داد: جلساتی با تعدادی از متنفذین و افراد فعال اجتماعی در طبقات و فرهنگ مختلف و همچنین دهیاران و شوراها برگزار شد تا با ایجاد محدودیت ها موضوع مقابله با کرونا و مهار مراسمات ختم و مجالس ترحیم را تاکید کنیم و بتوانیم میزان تجمعات در مراسمات مختلف را مدیریت نماییم.

او تمام این اقدامات را در راستای کاهش ابتلا به ویروس کرونا دانست و گفت: امیدواریم این اقدامات تاثیرگذار باشد و شاهد تغییر رنگ کرونا در شهرستان باشیم.

تمام کارمندان باید واکسن بزنند

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه گفت: دیدار با هیات‌های ورزشی و اصناف نیز انجام شده، از این رو  اداره صنعت و معدن و تجارت را موظف کرده ایم که با کسبه فاقد کارت واکسن برخورد لازم را داشته باشند و از ادامه فعالیت کسب آن ها جلوگیری کند.

فرزادی پور اظهار داشت: دولت مدیران را موظف کرد کارمندان دولت که واکسن نزدند و فاقد کارت واکسن هستند از ورودشان به دستگاه مربوطه جلوگیری کند و عدم حضورشان را هم به منزله غیبت محسوب نماید که به طور قطع منجر به برخورد در هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت خواهد شد.

وی یادآوری کرد: تمام ظرفیت شهرداری را موظف کرده ایم که اجرائیات با عوامل دستفروش فاقد ماسک برخورد قانونی کنند و در این راستا اگر این اقدامات همپوشانی خوبی داشته باشد و همه با هم به نحو مطلوب کار کنند قطعاً تاثیر مناسبی را در سطح شهرستان خواهد داشت.

وی در پایان اضافه کرد: برای چندمین بار از مردم شهرستان خواهش و تمنا دارم به خاطر خود و سلامتی دیگران موجب ضرر و زیان جسمی و جانی به مردم نشوند، واکسن بزنند و فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و مشارکت داشته باشند تا ریشه کنی کامل این بیماری منحوس را شاهد باشیم.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار نفر جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha