۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84514986
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان گرم می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: دمای هوای این استان از امروز /شنبه یک آبان ماه/ به تدریج و صورت نسبی روند افزایشی داشته و تا پایان دوشنبه گرم خواهد بود.

حسین سلطانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دمای فعلی هوای شهر زنجان ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۳ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.

وی، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته گرماب از توابع شهرستان خدابنده با میزان دمای ۲- درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم نیز با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط این استان گزارش شدند.

سلطانی تصریح کرد: امروز صبح، آسمان زنجان صاف و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر، وزش باد و احتمال بارش های پراکنده باران همراه خواهد شد و طرف شب نیز بارندگی های پراکنده به صورت خفیف و  محلی برای برخی نقاط استان پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی گفت: از روز سه شنبه تا پایان هفته جاری شاهد افت دما در سطح این استان خواهیم بود و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته کاهش دما می تواند بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد باشد.

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha