۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۲
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84514965
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت مردم در دیار هگمتانه

همدان- ایرنا- بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و رای ۱۷میلیونی مردم به آیت الله سیدابراهیم رئیسی و تشکیل دولت مردمی، رهبر فرزانه انقلاب در جلسات مختلف با دولت جدید بر مردمی بودن، عدالت ورزی، فساد ستیزی، اقتدار و انقلابی گری همراه با عقلانیت تاکید کردند.

بی شک در آغاز به کار هر دولت موضوع مهم انتخاب استانداران یکی ازاولویت های هر دولتی بوده که در دولت مردمی سیزدهم نیز با وجود معرفی فردی فرهیخته و باسابقه چون سردار احمد وحیدی به عنوان وزیر کشور و رای اعتماد بالای مجلس، موضوع مهم انتخاب استانداران شروع شد.

با مطرح شدن گزینه های مختلف برای تصدی استانداری همدان در نهایت با معرفی وزیر کشور و تصویب هیات دولت، علیرضا قاسمی فرزاد به عنوان استاندار همدان در دولت سیزدهم انتخاب شد تا سیاست وزارت کشور بر انتخاب استانداران کارآمد، انقلابی و بومی در استان ها محقق شود. 
قاسمی فرزاد سال ۱۳۴۵ در خانواده ای مذهبی در شهر دارالمومنین همدان متولد شد، وی دوران تحصیل تا مقطع دبیرستان را در شهر همدان گذراند و با شروع جنگ تحمیلی به عنوان سربازی از لشکر انصارالحسین(ع) به فرمان امام راحل (ره) عازم جبهه های جنگ شد.

او بعد از چند ماه حضور در جبهه حق علیه باطل، به اسارت نیروهای عراقی درآمد و مدت ۶۶ ماه سختی اسارت در زندان های عراق را تحمل کرد در نهایت با افتخار به آغوش میهن برگشت و فعالیت در عرصه اجتماعی و سیاسی را در دوره جدید شروع کرد. 

قاسمی فرزاد دارای مدرک کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای است و بیشترین دوران مدیریتی وی در حوزه وزارت کشور بوده است.

دولت مردم در دیار هگمتانه

مدیر امور اداری و بازرسی ستاد رسیدگی به امور آزادگان استان همدان، معاون اداری و مالی ستاد نصر، رئیس اداره اول سیاسی وزارت کشور، مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل حوزه روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ها، فرماندار دماوند، فرماندار پاکدشت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از مهمترین سوابق قاسمی فرزاد استاندار جدید همدان در دولت سیزدهم است. 

به هر حال سیاست وزارت کشور دولت سیزدهم در انتخاب استانداران با شاخصه های کارآمدی، جهادی، انقلابی و بومی بودن می تواند نوید دوره ای جدید از خدمت به مردم در دهه چهارم انقلاب باشد.

امید است انتصاب با انتصاب استاندار جدید همدان، دیار هگمتانه که از گذشته تا امروز مهد مفاخر علمی، فرهنگی و دیار سرداران رشید و شهید بوده منشاء خیر و برکت برای استان همدان باشد و  قاسمی فرزاد با استفاده از همه ظرفیت ها و همکاری همه مجموعه ها از جمله مردم، امام جمعه به عنوان محور وحدت و همدلی، مجمع نمایندگان استان و دیگر مدیران اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی تشکل ها نوید بخش توسعه پایدار در استان همدان باشد.

هرگز نرسد کس به توانایی خویش   الا تو چراغ رحمتش داری پیش

* مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha