۱۰ میلیارد ریال تسهیلات شغلی در قشم جذب شد

قشم- ایرنا- فرماندار قشم گفت: امسال اعتباری برابر با ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ایجاد شغل در قشم جذب شد که این مبلغ پس از پرداخت قابل افزایش است.

علیرضا نصری روز شنبه در بازدید سرزده از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قشم افزود: این تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاهی در ۲ مدل مستقل و پشتیبان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این تسهیلات برای هر فرد از ۲۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال قابل پرداخت است.

فرماندار قشم تصریح کرد: فعالان مشاغل خانگی که به صورت پشتیبان، کارگاه‌های تولیدی راه اندازی کردند تا سقف ۲۰ میلیارد ریال می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

وی اظهار کرد: کسب و کارهای خانگی به آن دسته از فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که در قالب یک طرح کسب وکار توسط فرد یا اعضای یک خانواده در فضای مسکونی شکل می‌گیرد.

نصری افزود: این طرح‌ها باید بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار ایجاد و منجر به تولید کالاهای قابل عرضه در بازار شود.

وی ادامه داد: تسهیلات به متقاضیانی پرداخت می‌شود که طرح شغلی خود را منطبق بر ظرفیت‌ها و اولویت‌های استان هرمزگان ارائه کنند و مورد تایید دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار گیرد.

فرماندار قشم خاطرنشان کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می‌توانند به سامانه مشاغل خانگی به نشانی mkh.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha