پیک ششم کرونا در استان مرکزی با قرمز شدن شهرستان زرندیه آغاز شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان زرندیه در وضعیت پرخطر (قرمز) بیماری کووید ۱۹ قرار گرفته و این مهم زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا را در استان مرکزی به صدا درآورده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، سید«محمد جمالیان» افزود: در گزارش جدید رنگ‌بندی کرونا، علاوه بر قرمز شدن شهرستان زرندیه،  ۶ شهرستان دیگر شامل اراک، ساوه، تفرش، فراهان، آشتیان، دلیجان نیز از موقعیت زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده‌اند.

وی اظهار داشت: اکنون تنها پنج شهرستان محلات، خمین، شازند، خنداب، کمیجان درموقعیت کم‌خطر (زرد) کرونا است و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند در کمترین زمان موقعیت شکننده این مناطق را به سمت بحرانی شدن سوق دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اگرچه تزریق واکسیناسیون توانست موقعیت پرخطر پیک پنجم کرونا را تاحدودی تعدیل کند اما،رعایت کمرنگ پروتکل‌های بهداشتی و ساده‌انگاری موجب شده که معادلات در مهار این ویروس برهم ریخته و پیک ششم کووید ۱۹ خودنمایی کند.

دکتر جمالیان  از مردم استان خواست برای مواجه نشدن با هجمه سهمگین موج ششم کرونا، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و کادر درمان را در این برهه حساس آگاهانه یاری دهند.

وی گفت:  افرادی که تاکنون برای تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند با توجه به شرایط شکننده استان و شروع موج ششم لازم است که در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

در اعلام وضعیت رنگ بندی کرونایی، رنگ قرمز به معنای خیلی پرخطر، نارنجی یعنی پر خطر و زرد به معنی خطر متوسط است و این نشان دهنده وجود خطر در همه‌ سطوح (خیلی پرخطر،پرخطر و خطر متوسط) کرونا است.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha