آمار واکسیناسیون کرونا در آذربایجان‌غربی از ۳ میلیون دُز هم فراتر رفت

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی گفت: در حالی که ۹ مهر، آمار واکسیناسیون در استان از ۲ میلیون دُز گذشته بود، طی سه هفته اخیر بیش از یک میلیون دُز دیگر در استان تزریق شد و این رقم از سه میلیون دُز فراتر رفت.

علی‌احمد آقاپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۵ هزار دُز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شد و با انجام این تعداد تزریق، کل واکسن های تزریق شده در استان به سه میلیون و ۶۵ هزار دُز رسید.

وی اضافه کرد: طی ۶ هفته گذشته بارها رکورد روزانه تزریق واکسن کرونا در آذربایجان غربی شکست و حتی در یک روز به بیش از ۷۱ هزار دُز افزایش یافت.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از کل واکسیناسیون صورت گرفته در استان، ۲ میلیون و ۳۵ هزار دُز مربوط به نوبت اول بوده است.

آقاپور گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، همه افراد بالای ۱۲ سال در استان می توانند در سامانه سلامت ثبت نام کنند تا برای دریافت واکسن، به آنان پیامک ارسال شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۷۹ میلیون دُز واکسن در کشور تزریق شده است؛ سهم استان از واکسیناسیون در کشور تاکنون ۳.۹ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha