۲۸۸ فرد مبتلا به کرونا در یزد شناسایی شدند

یزد - ایرنا -سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: شبانه روزگذشته از ۹۹۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا در مراجعه به مراکز درمانی استان، بر پایه معیارهای قطعی تشخیصی مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت، ۲۸۸ فرد مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شد.

به گزارش جمعه شب دانشگاه علوم پزشکی یزد، دکتر سید ابراهیم سلمانی افزود: از این تعداد، ۳۴ نفر هم به دلیل وخامت حالشان در بیمارستان های استان بستری شدند و ۲۵۴ نفر هم در منزل دوران نقاهت خود را طی می کنند.

وی اظهار کرد: همچنین  در۲۴ ساعت گذشته سه بیمار در شهر یزد به علت ابتلا به ویروس گرونا بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

سلمانی تصریح کرد: هم اکنون  ۴۳۲ فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد،  ۹۰ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha