توسعه و تسهیل تبادلات دریایی برای مردم بندرلنگه مهم است

بندرعباس - ایرنا-استاندار هرمزگان گفت: توسعه و تسهیل تبادلات و فعالیت‌های مردم از طریق دریا در شهرستان بندرلنگه به ویژه در زمینه تجارت و صیادی را بسیار مهم است.

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی جمعه شب در نشست شورای اداری شهرستان بندرلنگه با اشاره به بازدید از پروژه‌های جاده ساحلی و توسعه بندرلنگه، فرآیندها و روند صادرات و واردات کالا در این بندر و دیدار با مردم این شهرستان، افزود: در این نشست نیز مسائل، مشکلات، ایده ها و موضوعاتی که در توسعه این شهرستان موثر است، مطرح شد.

وی، توسعه و تسهیل تبادلات و فعالیت‌های مردم از طریق دریا در شهرستان بندرلنگه به ویژه در زمینه تجارت و صیادی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: باید طیف گسترده‌ای از مردم از نعمات خدادادی دریا به خصوص از طریق تجارت و صیادی بهره‌مند شوند که تمام تلاش خود را در این راستا انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: امکان بهره‌برداری بیشتر در زمینه ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، پروژه‌های صنایع و پایانه‌های موجود در شهرستان به نفع مردم و توسعه شهری از خواسته‌های مطرح شده در این شهرستان بود که تحقق آن در دستور کار قرار می‌گیرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: توسعه مبلمان شهری، احداث کمربندی و مساله آب که باید هرچه زودتر برای آن چاره اندیشی شود، از دیگر موارد در شهرستان بندرلنگه بود که پیگیری خواهد شد.

دوستی، با اشاره به مساله مردم در خصوص سند مسکن و زمین و همچنین ساخت مسکن برای جوانان شهرستان بندرلنگه، تصریح کرد: با توجه به برنامه دولت حضرت آیت‌الله رییسی در خصوص جهش ساخت مسکن، با تلاش همه اعضای دولت و توجه ویژه شخص ریاست جمهوری اسلامی ایران، این برنامه و هدف دولت در خصوص ساخت مسکن، در کوتاه‌مدت قابل دستیابی و تحقق است که در این راستا اقدام مناسب برای احداث مسکن در شهرستان بندرلنگه نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تاکید حضرت آیت‌الله رییسی، رییس جمهوری اسلامی ایران برای حل مسائل مردم، یاد آور شد: برای حل مسائل اقشار مختلف مردم شریف استان هرمزگان، به ویژه در زمینه اقتصاد دریا نشست های تخصصی در استان با حضور صیادان، لنج داران و تجار برگزار خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم پیشرفت توام با عدالت مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را محقق کنیم.

استاندار هرمزگان در دومین سفر استانی خود صبح جمعه به منظور دیدار با نخبگان و معتمدان و همچنین بازدید از پروژه های عمرانی عازم شهرستانهای بستک وبندرلنگه غرب استان شد.

حضور درگلزار شهدا، نماز جمعه شهر بستک و دیدار وگفت و گوبا مردم ، بازدید از راه ارتباطی خور جناح که از شهر جناح در شهرستان بستک و جاده اصلی ترانزیتی بندرلنگه – عسلویه بوشهر با هدف کاهش ۵۰کیلومتر فاصله و همچنین در سفر به بندرلنگه نیز بازدید میدانی از خط انتقال آب چارک به بستک، شرکت در نشست شورای اداری و دیدار با نخبگان ومعتمدان از مهمترین برنامه سفر یک روز به غرب استان بود.

هفته گذشته استاندار هرمزگان اولین سفر خود را با بشاگرد آغاز کرد که علاوه بر پیگیری مسائل و مشکلات مردم و مصوبات سفر بازتاب های مثبتی در پی داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha