یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان طرح آب و برق در اردبیل بهره‌برداری می‌شود

اردبیل - ایرنا - وزیر نیرو گفت: در حوزه آب و برق و آبفا پروژه‌های زیادی در استان اردبیل در حال اجراست و از پاییز امسال تا بهار سال ۱۴۰۱ یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا ، علی‌اکبر محرابیان جمعه شب در جلسه شورای اداری استان اردبیل با حضور رئیس‌جمهوری به وجود طرح‌های نیمه‌تمام در استان اشاره کرد و افزود: در حوزه وزارت نیرو اعتباراتی پیش‌بینی شده که با تزریق آنها جهش خوبی در پروژه‌های این استان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های سدسازی در استان اردبیل گفت: با بهره‌برداری از سدهای در دست اجرا زمینه مناسبی برای مهار آب‌های سطحی فراهم می‌شود.

به گفته وی ، سد عمارت در آستانه افتتاح است و سد عنبران نیز با تزریق اعتبار تا بهار سال آینده آبگیری خواهد شد.

او بیان کرد: از سد عمارت آب شرب برای شهرستان گرمی تخصیص یافته و برای مجتمع آبرسانی روستایی موران هم اعتبار در نظر گرفته شده است.

محرابیان با اشاره به اقدامات انجام یافته در زمینه آبرسانی به روستاهای استان اردبیل گفت: در استان اردبیل طی چهار سال آینده روستای بالای ۲۰ خانواری نخواهد بود که موضوع و مشکل آب آن را حل نکنیم.

وی اظهارکرد: در حوزه برق برای افزایش ظرفیت تولید ۲ طرح توسعه‌ای داریم که تا پایان سال ۱۴۰۱ به پایان خواهد رسید.

وی افزود: برای شهرک گلخانه‌ای پارس‌آباد مغان هیچ محدودیتی برای برق‌رسانی نداریم.

رئیس‌جمهوری روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.

آیت‌الله ابراهیم رئیسی را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل یک روزه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha