۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه مجتمع فرهنگی اردبیل اختصاص یافت

اردبیل - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای تسریع در اجرای پروژه مجتمع فرهنگی ، هنری شهر اردبیل (تالار شهر) در سفر امروز تخصیص یافت.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی جمعه شب در شورای اداری استان اردبیل با حضور رئیس‌جمهوری افزود: ایجاد سالن تئاتر، سالن موسیقی و کتابخانه در این مجموعه کم‌نظیر هدیه دولت مردمی به مردم استان اردبیل خواهد بود.

وی بیان کرد: ۲۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل و تجهیز ۶ مجتمع فرهنگی، هنری به تصویب رسید ، ضمن اینکه با حمایت رئیس‌جمهوری و معاون اول چند پروژه مهم برای استان به تصویب رسید.

وی استان اردبیل را دارای ظرفیت غنی مذهبی و فرهنگی ذکر کرد و افزود: هرآنچه که امروز داریم مدیون نهضت بزرگ خلق شده در این منطقه بوده و اردبیل پایه‌گذار فرهنگ بزرگ شیعی است.

اسماعیلی با اشاره به سفر امروز خود به شهرستان اصلاندوز مغان گفت: در این شهرستان کشاورزی محور طرح‌های آبی بسیار موفق در حال اجراست اما نبود مدرسه کافی ، نبود بیمارستان و جاده مناسب از مشکلات عشایر این شهرستان است.

وی مشکل جاده ارتباطی را در این شهرستان اساسی ذکر کرد و افزود: انتظار می‌رود با  احداث بزرگراه از سمت پارس‌آباد مغان این مشکل تا حدودی در اصلاندوز رفع شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha