۳۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۰۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84514804
۱ نفر

برچسب‌ها

اتهام زنی دوباره فرانسه و درخواست محدودیت فعالیت هسته‌ای ایران

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه فرانسه بدون اشاره به بدعهدی کشورهای اروپایی در عدم اجرای تعهدات برجامی و این که کدام یک از طرف‌ها باید برای اجرای دقیق این توافق و لغو تحریم‌های ظالمانه اقدام کنند، خواهان آن شد که ایران به سرعت به مذاکرات بازگشته و فعالیت‌های هسته‌ای خود را محدود سازد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که همزمان با دیدار امروز (جمعه) نمایندگان آمریکا و کشورهای اروپایی، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه از ایران خواست تا فعالیت‌های هسته‌ای خود را محدود سازد.

رابرت مالی فرستاده آمریکا امروز در پاریس با همتایان فرانسوی، انگلیسی و آلمانی خود دیدار کرد و وزارت امور خارجه فرانسه نیز به "برهه حساس" برای نجات برجام اشاره کرد.

آن کلر لوژاندر، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، گفت: ضروری و حیاتی است که ایران فعالیت‌هایی را که شدت بی سابقه‌ای داشته و با نقض توافق انجام می‌دهد، پایان داده و بلافاصله همکاری کامل را (با آژانس بین المللی انرژی اتمی) از سر گیرد.

لوژاندر ادامه داد که شرکای آمریکایی و اروپایی آماده بازگشت فوری به مذاکرات با ایران هستند "تا به سرعت توافق بازگشت ایران به تعهداتش و بازگشت آمریکا به برجام منعقد شود."

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha