۳۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۱۱
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84514765
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکل: اتحادیه اروپا را در برهه نگران کننده‌ای ترک می‌کنم

تهران- ایرنا- صدراعظم آلمان در آخرین روزهای زمامداری خود برای آخرین بار در اجلاس سران اتحادیه اروپا شرکت و از مسائل حل نشده این اتحادیه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه امروز نوشت که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در یکصد و هفتمین و آخرین حضور خود در اجلاس سران اتحادیه اروپا به خبرنگاران مستقر در بروکسل گفت: تا آنجا که به وظایف من در سمت صدراعظمی فدرال مربوط می‌شود، اتحادیه اروپا را در برهه نگران کننده‌ای ترک می‌کنم.

وی با اشاره به مناقشات پیرامون موضوع هایی از قبیل مهاجرت، اقتصاد اتحادیه و قانونمداری در کشورهای عضو، افزود: بر بحران‌های بسیاری چیره شدیم ولی مسائل حل نشده‌ای وجود دارد.

حدود یک ماه پس از برگزاری انتخابات سراسری در آلمان، سران سه حزب اصلی این کشور شامل چپ میانه سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات‌های آزاد (FDP) که طرفدار تجارت است، توافق کرده‌اند مذاکرات را برای تشکیل دولت آینده این کشور آغاز کنند.

اگر این گروه از احزاب سیاسی در آلمان در مذاکرات خود پیروز شوند اولین ائتلافی خواهد بود که به دولت محافظه کاری که ۱۶ سال تحت حکومت مرکل اداره می‌شد، پایان خواهند داد.

اتحاد محافظه کاران اتحادیه دموکرات مسیحی یا اتحادیه سوسیال مسیحی در انتخابات ماه گذشته بدترین نتایج انتخابات را رقم زد که باعث شد حزب سوسیال دموکرات و نامزد آن شولتس، وزیر دارایی کنونی آلمان، به عنوان نامزد صدر اعظمی این کشور مطرح شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha