۱۵میلیارد تومان برای آبرسانی به چهار روستای گیلانغرب اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب گفت: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به چهار روستای بیگرضایی، علیرضاوندی و درگه و عشایر شهرستان گیلانغرب اختصاص یافته و در این راستا احداث یک حلقه چاه عمیق در محور تراب شهرستان اسلام آباد غرب در خط انتقال آن در دست اقدام است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری عصر جمعه در بازدید از روستاهای بخش گواور گیلانغرب با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه افزود: با احداث این حلقه چاه  مشکل آبرسانی این روستاها مرتفع می شود.

وی اظهار داشت: بخش گواور یکی از نقاط محروم استان محسوب می شود و با مشکلاتی در بخش راه های روستایی، بین روستایی، آب آشامیدنی، فضای آموزشی ارتباطات و بهداشت و درمان مواجه است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی،  همچنین با اشاره به حوزه ارتباطات  گفت: مشکلات این بخش برای هر سه شهرستان با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزیر ارتباطات در دست بررسی و احصاء است تا در جهت رفع آنها اقدام اساسی به عمل آید.

حیدری اضافه کرد: در راستای رفع مشکلات حوزه راه های سه شهرستان نیز با انعقاد تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و استان با اولویت نقاط محروم امسال و سال آینده اقدامات خوبی اجرایی خواهد شد که در ۲۰سال گذشته بی نظیر است.

وی گفت: مسایل و مشکلات حوزه عشایری فضاهای آموزشی در مناطق محروم و بهداشت و درمان نیز به صورت ویژه در دست پیگیری و اقدام است.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب هم با اشاره به اینکه با کمک نماینده مردم در مجلس و عنایت های استاندار کرمانشاه امسال در مجموع ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در بخش های مختلف به شهرستان گیلانغرب اختصاص یافته است، اظهار داشت: از محل اعتبارات استانی ۳۵ میلیارد ریال از تعهدات شهرستان به منظور رفع مشکلات حوزه راه های بین روستایی و روستایی منظور شده است.

                                         ۱۵میلیارد تومان برای آبرسانی به چهار روستای گیلانغرب اختصاص یافت

حشمت رضایی افزود: یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده به منظور بهسازی راه‌های مواصلاتی عشایری هزینه شده و امسال هم اعتبارات جدید اختصاص یافته و در حال پیمان‌سپاری است.

وی اظهار داشت: به منظور رفع مشکل آب شرب شهر سرمست که به علت افت منابع آبی با مشکل کم آبی مواجه شده، ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هفته قبل به چاه عمیق اختصاص یافت که طی هفته آینده اجرایی می شود تا مشکل آب شرب شهروندان به صورت اساسی مرتفع شود.

او گفت: برای شرایط فعلی هم یک حلقه چاه بخش خصوصی توسط یکی از خیرین واگذار شده تا اهالی با مشکل تامین آب تا زمان تجهیز چاه جدید مواجه نگردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه امسال در بخش اعتبارات حوزه راه ها اقدام های خوبی صورت گرفته است، گفت: انقلاب خوبی را در زمینه رفع مشکلات راه های مواصلاتی شریانی اصلی و فرعی سه شهرستان قصرشیرین گیلانغرب و سرپل ذهاب شاهد خواهیم بود.

فریبرز کرمی افزود: در این راستا ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته است که با توجه به فصل کاری عملیات روکش آسفالت را از نقاط سردسیر آغاز نمودیم و امروز عملیات اجرایی پروژه بیگرضایی بخش و به طول هشت کیلومتر با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان انجام شده و سایر پروژه‌ها بر اساس اولویت از نقاط سردسیر به سمت مناطق گرمسیری در حال انجام است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از ۷۲هزار نفر جمعیت، ۲۰۸ روستا دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha