مبارزه با فساد و اشرافی‌گری مورد تاکید رئیس‌جمهوری است

اردبیل - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مبارزه با فساد ، جلوگیری از ریخت و پاش‌ و اشرافی‌گری از تاکیدات رئیس جمهوری است و باید در اجرای آن جدیت شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدمهدی اسماعیلی روز جمعه در جلسه شورای اداری اصلاندوز مغان افزود: اگر این برنامه‌ها بخوبی تدارک دیده شوند و در کنار آن نظام بودجه‌ای هم به صورت عادلانه و بر اساس نیازهای واقعی تهیه شود بخش بزرگی از مشکلات در کشور برطرف می‌شود.

وی اظهارکرد: دولت مصمم است مشکلات پیش روی مردم را در زمینه‌های مختلف مرتفع کند و من معتقدم تا چهار سال آینده بخش عمده مشکلات مردم برطرف خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات منطقه مغان گفت: برای اصلاح جاده‌های مغان اقدامات مناسبی انجام نشده و لازم است با تخصیص اعتبارات لازم نسبت به ترمیم جاده‌ها و احداث بزرگراه‌ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه دولت دنبال رفع مشکلات منطقه مغان است، اظهارکرد: این منطقه قطب مهم کشاورزی است که ظرفیت بزرگ و بی‌نظیری دارد و باید اعتراف کرد که چنین ظرفیت و استعدادی در هیچ جای کشور وجود ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این منطقه امکانات بیشتری در زمینه کشاورزی و اقتصادی وجود دارد و می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های لازم و توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات توسعه بیش از پیش را رقم زد.

اسماعیلی ادامه داد: یکی از نیازمندی‌های منطقه مغان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است که برای ایجاد آن باید سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی را جذب کرده و مشوق‌های لازم را اعمال کرد.

اسماعیلی بیان کرد: منطقه مغان جزو حاصلخیزترین منطقه در کشور است که با مدیریت جهادی و انقلابی می‌توان توسعه اقتصادی و کشاورزی در این مناطق را دوچندان کرد.

اصلاندوز در شمال اردبیل واقع شده‌ است ، این شهرستان از شمال به جمهوری آذربایجان ، از جنوب به شهرستان بیله‌سوار و گرمی مغان، از شرق به بخش مرکزی شهرستان پارس‌آباد مغان و از غرب به شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی محدود است.

رئیس‌جمهوری روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.

آیت‌الله ابراهیم رئیسی را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل یک روزه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha