برندگان هفته ششم کورس سوارکاری آق‌قلا ۲ میلیارد ریال جایزه نقدی گرفتند

گرگان - ایرنا - هفته ششم کورس اسبدوانی پاییزه آق‌قلا روز جمعه با رقابت ۴۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار و ۲ میلیارد ریال جایزه نقدی به برندگان این رقابت ها اهدا شد.

در دور نخست رقابت های این هفته، اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی) بالای سه سال برای مسافت هزار متر وارد دپار شدند که یاسر جرجانی با اسب یل قیز زودتر از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد.

در این دور آرمین آق آتابای با اسب صوفیان یلی یال و یونس اورکلی با اسب گل تاتار علیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

دومین دور این مسابقات بین اسب‌های نژاد دوخون  مبتدی در مسافت هزار متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب سوپرا اول شد و نیما پقه با اسب متیوس و یونس اورکلی با اسب ریو رومان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در رقابت دور سوم که میان اسب‌های نژاد تروبرد بالای سه سال برگزار شد کیوان قلر عطا با اسب باتیس زودتر از خط پایان هزار متر عبور کرد و مقام‌های دوم و سوم را به ترتیب نیما اونق با اسب سلوینیا و آرمین آق آتابای  با اسب لادا فوکوس  کسب کردند.

برندگان هفته ششم کورس سوارکاری آق‌قلا ۲ میلیارد ریال جایزه نقدی گرفتند

اسب های  وخون بالای سه سال در دور چهارم این هفته  وارد دپار شدند که نور محمد بهادر با اسب ولوت به عنوان قهرمانی دست یافت.آرمین آًق آتابای با اسب آل بیوتی دوم شد و عنوان سوم این دور به یونس اورکلی با اسب تاواتورا رسید.

همچنین در رقابت دور پنجم بین اسب‌های دوخون (بیشتر از سه ساله) محمد خوجملی  با اسب ونوم زودتر از خط پایان گذشت و اول شد و سراج الدین اندروا با اسب عدنان‌خان و صادق ایمری با اسب  فیکا به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور ششم رقابت میان اسب‌های نژاد دوخون کلاس ۶ (بیشتر ازسه ساله) بود که در پایان رامین آق آتابای با اسب دل تیا زودتر از خط پایان گذشت و اسب ترانه حکیم با چابکسواری امیر مخدومی دوم شد و سراج الدین اندروا  با ولن هچ  به مقام سوم رسید.

اسب های کریسمس،آرین جگوار، کارتال، یلی گون ،داز ونیز، شرین بولت ،آناشید لالیگا و لتس گو  از سوی دامپزشک میدان از مسابقات کنار گذاشته شدند.

برای این هفته از مسابقات بیش از  ۲ میلیارد ریال جایزه نقدی برای مالکان، چابکسوران و مربیان اسب‌های برتر پیش بینی شد.

مسابقات اسبدوانی در گلستان هر ساله در گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیاری را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha