زبان‌ها و هویت همه اقوام ایرانی حفظ و ماندگار می‌شود

اردبیل - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به شهرستان اصلاندوز مغان سفر کرده است، گفت‌: در دولت آیت الله رئیسی زبان‌ها و هویت همه اقوام ایرانی حفظ و ماندگار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدمهدی اسماعیلی روز جمعه در حاشیه این سفر در گفت و گوی کوتاه با خبرنگاران افزود:یک مجموعه به منظور حفظ زبان‌های ایرانی از ورود لغات بیگانه دایر شده است.

وی گفت: از این منطقه به آذریان عزیز و تمام اقوام ایرانی اعلام می‌کنم که سعی ما حفظ زبان‌ها و هویت تمام قومیت‌های کشور عزیزمان است و با یاری خداوند متعال این داشته‌های ارزشمند همچنان ماندگار خواهند بود.

اسماعیلی همچنین با اشاره به نبود نمایندگی و شعب بعضی ادارات و ارگان‌های فرهنگی در شهرستان‌های منطقه مغان افزود: هرچند ورود ابزارهای ارتباطی به زندگی مردم و گسترش فضاهای مجازی نیازها را به اینگونه سخت‌افزارها کمتر کرده اما سعی ما ایجاد آنها به تعداد منطقی و موردنیاز است.

وی اظهار کرد: اجرای پروژه‌های زیربنایی متعدد بطور قطع سیمای منطقه زرخیز مغان را متحول خواهد کرد و پروژه‌های متعدد آبی در این منطقه مرزی در حال اجرا می‌باشند که بخشی از آنها به بهره‌برداری رسیده و ثمرات زیادی برای مردم تلاشگر مغان داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سیاست دولت مردمی تخصیص اعتبارهای مناسب به منظور تسریع در اجرا و تکمیل پروژه‌هاست ادامه داد: بطور قطع در آینده نزدیک بهره‌برداری از آنها سبب ایجاد تحول اساسی در چهره منطقه شده و برای عشایر و مرزداران عزیز مغانی مواهب زیادی در پی خواهد داشت.

وی نسبت به طرح تمام نیازها و خواسته‌های مرزنشینان مغانی به منظور پیگیری و رفع آنها در هیات دولت قول مساعد داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha