ورزش روستایی باید به ورزش قهرمانی متصل شود

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که هیچ خانه ورزش روستایی نباید به روی اهالی روستا بسته باشد و ورزش روستایی باید به جریان ورزش قهرمانی کشور متصل شود.

به گزارش ایرنا، سینا کلهر روز جمعه در گفت و گویی اظهار داشت: متاسفانه ورزش روستاها از جریان ورزش قهرمانی کشور جداست اما به طور قطع تلاش خواهیم کرد تا راه حضور استعدادهای روستا به تیم‌های ملی را هموار کنیم.

وی افزود: با همت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی باید جریان ورزش روستایی به جریان ورزش قهرمانی کشور متصل شود و مطمئن باشید تا روزی که در این سمت حضور داشته باشم از این تلاش ذره‌ای دریغ نخواهم کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی تصریح کرد: بچه‌های روستا و عشایر باید این حق، شانس و امکان‌ را داشته باشند تا بتوانند در قالب تیم‌های ملی افتخار آفرینی کنند. برای مثال به تیم ملی کشتی اشاره دارم که اکثرا روستازاده بودند و شادی را به خانه مردم ایران آوردند.

کلهر افزود: اما نکته‌ای که برایم خیلی مهم است، بحث خانه‌های ورزش روستایی است. طبق اعلام و آمار و ارقام هفت هزار خانه ورزش روستایی در کشور وجود دارد که بر اساس آماری که به دست ما رسیده تنها ۱۵۰۰ خانه فعال است. مطمئن باشید به هر ۳۱ استان به طور غیر رسمی سفر کرده و آینده این خانه‌ها را بررسی خواهم کرد.

وی تاکید کرد: درب خانه‌های ورزش روستایی باید به روی اهالی روستا باز باشد نه اینکه مدت‌ها خاک بخورند، مطمئن باشید برای دهیارانی که خدمات بیشتری را به اهالی روستا درحوزه ورزش ارایه دهند ومشارکت فعال داشته باشند اعتبار ویژه‌ای در نظر خواهیم گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha