صهیونیسم دشمن مشترک همه مسلمانان است

مراغه- ایرنا- عضوخبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: صهیونیسم دشمن مشترک همه مسلمانان است و باید اختلافات را کنار بگذاریم و در هفته وحدت در مقابل دشمنان مشترک اسلام متحد و منسجم باشیم.

آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی روز در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: صهیونیستها اسلام را قبول ندارند و آنان در هر شرایطی سعی در اختلاف افکنی در بین مسلمانان دارند.

وی بیان کرد: در هفته وحدت قرار داریم و مشترکات بسیاری بین شیعیان و سنی ها وجود دارد و باید این مشترکات را تقویت و با اتحاد و انسجام در مقابل یک دشمن مشترک و زیاده خواه ایستادگی کنیم.

وی اظهار داشت: امروز اولین مسئله جهان اسلام اسرائیل و آزادی قبله نخست مسلمانان است و باید در این راستا همه ما اتحاد خود را به رخ دشمنان بکشیم.

وی اضافه کرد: اسرائیل را ما دولت نمی دانیم و یک رژیم جعلی است؛ استکبار جهانی و آمریکا و دیگران متحدانش نمی توانند با اختلاف افکنی میان مسلمانان به تشکیل رژیم جعلی در منطقه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: دشمنان در حال برنامه ریزی برای برهم زدن امنیت در منطقه و بین کشورهای اسلامی هستند و باید حواسمان را جمع کنیم، زیرا که توطئه‌های دشمنان بسیار سنگین است و نقشه ایجاد تفرقه بین مسلمانان را دارند.

وی ادامه داد: باید در مراسمات مذهبی و جلسات مختلف مواظب سخنان خود باشیم و با برخی صحبت های ناسنجیده موجب ایجاد تفرقه در بین مسلمانان نشویم.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha