بانوانِ نخبه ورزشکار استان مرکزی در نشست با معاون وزیر ورزش چه گفتند؟

اراک - ایرنا - روسای هیات‌های ورزشی زنان، بانوان مدیر و نخبگان ورزشی استان مرکزی روز جمعه در نشستی با معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان مطالبات، دیدگاه‌ها، مشکلات و ایده‌های خود را متناسب با رشته ورزشی و فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو مطرح کردند.

به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این نشست در ۲ بخش باشگاه داران و بانوان ورزشکار نخبه استان مرکزی در حضور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به طرح مشکلات و مطالبات خود پرداختند

بانوانِ نخبه ورزشکار استان مرکزی در نشست با معاون وزیر ورزش چه گفتند؟

مطالبات بانوان مدال آور ورزشکار استان مرکزی چه بود؟

«فتانه مرادی» دارنده مقام نخست مسابقات اسکواش کشور انگلیس گفت: برخی مربیان به ورزشکاران شهرستانی بها نمی‌دهند و این مهم برای ورزشکاران آزار دهنده است که تبعیض بین ورزشکاران وجود دارد.

مرادی افزود: برخی بانوان ورزشکار شاغل هستند که مجموعه اداری با آنان همکاری ندارند که موجب شده تا شغل خود را از دست بدهند بنابراین باید وزارت ورزش برای این مهم اقدامات لازم را اتخاذ کند.

تینا جعفری قهرمان جوجیتسو با ۲ مدال بین‌المللی گفت: همه بانوان ورزشکار از کمبود منابع مالی و بودجه گلایه دارند اما کم توجهی مسئولان به ورزش بانوان قابل دفاع نیست و باید به این مهم بیشتر بها داده شود.

وی اظهار داشت: کم توجهی به زنان قهرمان ورزشی قابل پذیرش نیست زیرا این قشر با مشکلات و محدودیت‌های مضاعف‌تر از مردان در عرصه‌های ورزشی فعالیت دارند.

فاطمه احمدی قهرمان اتومبیل‌رانی نیز معتقد است: اراک فاقد پیست اتومبیل رانی است و با هزینه شخصی برای پیست کمک کرده‌ایم اما با خاکریزی در آن از ادامه فعالیت ما جلوگیری شده و ۶ ماه است که از داشتن پیست محروم هستیم.

وی افزود: هر هفته برای تمرین به قم سفر می‌کنم که این کار مشکلات خاص خود را دارد و ناشناخته بودن این رشته فعالان این بخش را با مشکلات مواجه کرده است.

فرزانه پاکبار دارنده طلایی آسیایی که در رشته جودو فعال است به این نکته اشاره کرد: شیوع کرونا باعث شده تا فعالیت در باشگاه تعطیل و برای جلوگیری از افت بدنی در پارک و فضای باز زیر نظر مربی بدون امکانات و تشک به تمرین ادامه دهیم.
 

بانوانِ نخبه ورزشکار استان مرکزی در نشست با معاون وزیر ورزش چه گفتند؟

بانوان باشگاه دار استان مرکزی از دغدغه‌های خود گفتند

نایب رئیس هیات جودوی بانوان استان مرکزی معتقد است: بودجه هیات ناکافی و جوابگو هزینه‌ها نیست و در استان مرکزی شهرستان‌ها با کمبود تشک مواجه هستند و در برخی شهرهای استان به علت نداشتن لوازم اولیه این رشته مورد استقبال نیست.

«عصمت قریشی» افزود: سه یا چهار تخته تشک برای رشته جودو در استان وجود دارد و نمی‌توان برای قهرمانی این رشته بدون زیرساخت و امکانات آینده‌ای درخشان متصور بود.

نایب رئیس هیات فوتبال بانوان استان مرکزی نیز گفت: شیوع کرونا باعث شد تا باشگاه‌های ورزشی بسیار متضرر شوند و برخی مالکان، باشگاه خود را جمع کردند و  مورد حمایت کافی هم قرار نگرفتند.

«فاطمه دربندی» افزود: برای جلوگیری از خسارت و کمک مالی نامه‌های متعددی را ارسال کردیم اما هنوز اثر بخشی مطلوب به دست نیامده است.

وی اظهار داشت: با ۲۰ سال سابقه فعالیت در این رشته و تحمل زحمات زیاد، اکنون متضرر از کرونا درانتظار حمایت وزارت ورزش و جوانان هستیم.

«مریم آهنگرانی» نائب رئیس آمادگی جسمانی بانوان استان مرکزی نیز توضیح داد: ورزش در سبد خانوار جایگاه کمتری دارد که با تلاش‌های انجام شده این فرهنگ درحال تغییر است.

وی افزود: صنایع و واحدهای صنعتی بزرگ اراک به علت مجاورت با تهران، دفاتر مرکزیشان در پایتخت مستقر است و تمام مزایا از استان خارج و به تهران منتقل می‌شود که باید به این مسئله رسیدگی شود تا سهمی از اعتبارات آن‌ها در ورزش استان هزینه شود.

وی اظهار داشت: بخش خصوصی از ورزش بانوان حمایت نمی‌کند و باید فرهنگ حمایت از ورزش زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه شناخته شود.

بانوانِ نخبه ورزشکار استان مرکزی در نشست با معاون وزیر ورزش چه گفتند؟

کرونا شمار بانوان ورزشکاران سازمان یافته مرکزی را به ۱۲ هزار نفر کاهش داد

سرپرست معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: شمار  بانوان ورزشکار سازمان یافته در استان مرکزی تا پیش از شیوع کرونا، بیش از ۳۵ هزار نفر به ثبت رسیده بود اما اکنون آمار ۱۲ هزار برآورد شده است.

«مهین علی‌بخشی» افزود: شیوع کرونا شمار بانوان ورزشکار سازمان یافته این استان را طی  ۲ سال اخیر به یک سوم کاهش داد.

این مقام مسئول در استان مرکزی افزود: شمار مدال‌آوران بین‌المللی بانوی این استان در چهار سال اخیر به ۷۱ نفر و مدال آوران جهانی به هفت نفر رسیده است.

علی‌بخشی عنوان کرد: بانوان ورزشکار استان مرکزی طی سال‌های اخیر بیشتر در رشته‌های سپک‌تاکرا، والیبال، هندبال، کشتی آلیش، قایقرانی، جودو، تکواندو، تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، فوتبال، فوتسال، هاکی، کبدی و اسکواش به اردوهای تیم ملی دعوت شده‌اند.

حدود ۱۲ هزار بانوی استان مرکزی به صورت سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند.

 ۲۳ تیم لیگ بانوان در رشته‌های بسکتبال، اسکواش، بدمینتون، تکواندو، تیراندازی با کمان، دو و میدانی، کاراته و هندبال از استان مرکزی طی سال اخیر در لیگ‌های دسته یک، دسته ۲ و برتر فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha