تفسیر متفاوت از شریعت موجب بروز مشکلات بین امت اسلامی شده است

کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: برداشت و تفسیرهای متفاوت از آموزه ها و شریعت مهمترین دلیل بروز مشکلات بین امت اسلامی است.

به گزارش ایرنا، شیخ مستطاب یعقوب شمس در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به قرار گیری در هفته وحدت اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی بهترین صلاح برای غلبه بر مشکلات در جهان اسلام است و همه باید بکوشیم تا با تقویت مشترکات همبستگی امت اسلامی را افزایش دهیم.

وی افزود: دور شدن از مبانی اسلامی و تفسیر و برداشت مختلف از شریعت و آموزه های دین موجب بروز بسیاری مشکلات در کشورهای مختلف اسلامی شده و لازم است در بین مردم اسلامی بگونه ای رفتار شود تا دشمنان از این نارسایی ها برای برهم زدن وحدت استفاده نکنند.

شیخ شمس اضافه کرد: نامگذاری ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت پیروان اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول میلاد حضرت ختمی مرتب به روایت پیروان اهل تشیع مهمترین ابتکار قرن از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای تقویت امت اسلامی بوده که اکنون بین بسیاری از مسلمانان رایج شده است.

وی هفته وحدت را بزرگترین ایام شادی و نشاط امت اسلامی اعلام کرد و گفت: در این ایام به همت ساکنان جزیره به ویژه سازمان منطقه آزاد کیش برنامه های تدارک دیده شده که این برنامه ها در سال جاری یکی از منسجم ترین ها در سال های گذشته است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha