صادرات کالای تولیدی از گناباد ۳۴ درصد افزایش یافت

گناباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: میزان صادرات کالاهای تولیدی و صنعتی از این شهرستان طی ۶ ماهه نخست امسال با ۳۴ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به سه هزار و ۶۰ تن رسید.

هادی ایزدی روز شنبه  در  گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود محدودیت های کرونایی و تحریم های اقتصادی میزان صادرات کالا از گناباد طی مدت یاد شده  از نظر وزنی ۳۴ درصد و از نظر ارزش ۲۸۷ درصد رشد یافت.

وی ادامه داد: عمده صادرات کالاهای صنعتی و تولیدی صادراتی از گناباد شامل ظروف چینی، ظروف مقوایی، سنگ نمای ساختمانی، پودرهای معدنی، کالای خواب، پسته و زعفران بسته‌بندی شده ، پودر موسیر، نمک خوراکی، آب معدنی و نوشیدنی آلوئه ورا می شود.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: سیاست های جدید دولت سیزدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله  اعزام هیات تجاری به کشورهای اوراسیا و پذیرش هیات از این کشورها، برگزاری نمایشگاهها، کاهش هزینه‌های مبادلات تجاری، تولید برای صادرات، حمایت های مالی، تامین سرمایه در گردش، ثبات در قوانین و مقررات، حضور بیشتر تشکلهای صادراتی در تصمیم گیریها، افزایش اعزام رایزن بازرگانی به خصوص به کشورهای منطقه ای و برگزاری دوره‌ های آموزشی برای فعالان و دست اندرکاران مربوطه از اقدامات موثر در جهت افزایش کمی و کیفی صادرات است.

۱۷۲ واحد صنعتی در زیربخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در بخش صنعت گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و این واحدها برای سه هزار و ۲۸۴ نفر به طور مستقیم و ۲ برابر این تعداد به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده‌اند. 
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در  شهرستان گناباد فعال است. 

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha