ارتقای زیرساخت های مذهبی کیش نیازمند حمایت خیران است

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: این جزیره برای ارتقای زیرساخت های مذهبی نیازمند حمایت خیران برای احداث مساجد است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های نمازجمعه جزیره با اشاره به ۱۵ ربیع الاول سالروز بنا نهادن اولین مسجد دین اسلام توسط پیامبر اکرم (ص) و ۱۸ این ماه سالگرد آغاز احداث مسجد النبی اظهار داشت: به مناسبت این ایام و با توجه به اینکه برخی از محلات و شهرک های تازه احداث این جزیره فاقد مسجد و اماکن مذهبی است نهاد دفتر امامت جمعه جزیره در هفته جاری احداث ۲ مسجد را آغاز می کند.

وی اضافه کرد: روز یکشنبه هفته آینده با حضور آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور کلنگ احداث مسجد امام محمد باقر (ع) در فاز سه نوبنیاد و امام هادی (ع) در فاز هفت شهرک صدف این جزیره به زمین زده می شود.

امام جمعه کیش یادآور شد: زمین این مساجد از سوی سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده و این مناطق جزء محل های مسکونی است که فاقد زیرساخت های مذهبی است و انتظار می رود خیران نیز در راستای تامین هزینه های این مسجد و سایر نقاطی که از این امکانات بی بهره هستند یاریگر مسوولان باشند.

اسوه بودن پیامیر (ص) مهمترین ویژگی شخصیتی ایشان است

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به ۱۷ ربیع الاول سالروز میلاد حضرت محمد (ص) در ۵۳ سال قبل از هجرت و امام جعفر صادق (ع) در ۸۳ سال پس از هجرت اظهار داشت: یکی از اصلی ترین شئونات رسول اسوه بودن ایشان است که می توان با الگو قرار دادن ایشان زندگی خود را در دنیا و آخرت به سعادت برسانیم.

وی افزود: پیامبر گرامی بعد از حضرت ابراهیم دومین اسوه ذکر شده در قرآن کریم است و این ویژگی ها شاخص ارزیابی و حسابرسی بشریت در جهان آخرت است.

امام جمعه کیش همچنین با اشاره به فاصله ۱۳۶ سال میلاد حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع) یادآور شد: این امام همام در زندگی خود در مسیری حرکت می کند که رسول خداوند با عنوان تبلیغ رسالت خود طی کره است.

مسوولان کیش امانت دار بیت المال باشند

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به شرایط جزیره گفت: سازمان منطقه آزاد کیش به واسطه موقعیت جزیره برای آسایش مسوولان دستگاه ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی مسکن و خودرو در اختیار آنان می گذارد که این مساله در ارتقای کیفیت خدمات تاثیر مثبت دارد.

وی افزود: اما برخی اوقات بعضی از مسوولان هنگام اتمام دوره ماموریت خود از تحویل این امانت ها از جمله مسکن برای مدتی خودداری می کنند که باید توجه داشت هر لحظه پس از اتمام دوره مدیریت تحویل ندادن این امانت غصب بیت المال محسوب می شود که در ان موقع سازمان و دستگاه قضایی حق برخورد قانونی دارد.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha