نمایش فیلم «قهرمان» در شهرهای استرالیا

تهران- ایرنا- دبیر دهمین دوره جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا گفت: در این دوره از جشنواره فیلم «قهرمان» (اصغر فرهادی) در سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، پرت، بریسبان، بایرون‌بی نمایش داده خواهد شد.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا، امین پلنگی گفت: شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت  شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه در سیدنی، مانع از آن شد که امسال افتتاحیه و اختتامیه، دهمین دوره جشنواره را برگزار کنیم.

وی افزود: برای دهمین دوره برنامه‌هایی ویژه در نظر گرفته بودیم، اما امکان برپایی مراسم افتتاحیه و اختتامیه را نداریم. به دلیل لزوم رعایت  شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزاری حضوری و میزبانی از میهمانان بین‌المللی را به سال بعد موکول کردیم.

پلنگی ادامه داد: امسال بیش از ۲۰۰ فیلم به دبیرخانه جشنواره رسید، این میزان استقبال امیدوارکننده است، فیلمسازانی که آثارشان به دبیرخانه جشنواره رسیده، مطمئن باشند که برای سال آینده فیلمشان بررسی خواهد شد.

او گفت: با توجه به این که رسیدن به دهمین دوره در یک رویداد هنری، اتفاقی مبارک است، یک برنامه ویژه ترتیب دادیم و فیلم «قهرمان» (اصغر فرهادی) در سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، پرت، بریسبان، بایرون‌بی نمایش داده خواهد شد.  

جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا با دبیری امین پلنگی در حوزه سینمای کوتاه، داستانی و مستند در استرالیا برگزار می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha