طالبان باید امنیت شیعیان افغانستان را فراهم کند

شهرری - ایرنا - امام جمعه‌ شهرری با اشاره به انفجار۲ هفته اخیر در نماز جمعه شیعیان افغانستان، گفت: طالبان به عنوان حاکمان این کشور باید امنیت تمام شهروندان از جمله شیعیان را فراهم کنند.

سید علی شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرری که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امنیت شیعیان افغانستان اگر فراهم نشود جهان اسلام به حتم تصمیم دیگری در خصوص این کشور خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مسئولیت تمام عملیات تروریستی در افغانستان بر عهده گروه تروریستی داعش است، عنوان کرد: سران داعش نباید در برخی جلسات حاکمان افغانستان حضور داشته باشند طالبان فقط نباید به محکوم کردن حملات تروریستی داعش بسنده کند بلکه باید اقدامات عملی لازم را اجرا کند.

شاهچراغی اضافه کرد: بنا بر اعتراف سران آمریکا، داعش دست پرورده آنان برای تخریب مسلمانان است پس هر چه زودتر باید این گروه تروریستی از خاک کشورهای مسلمان پاکسازی شود.

امام جمعه شهرری در ادامه با اشاره به میلاد پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت، بیان داشت: شیعه و چهار فرقه اهل سنت حنفی، حنبلی، مالکی و شافعی در اصول دین یعنی توحید، نبوت و کتاب مشترک هستند و بر سر فروع دین نیز هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند.

شاهچراغی یادآور شد: امروز وحدت مسلمانان در مقابل دشمنان مشترکشان یعنی آمریکا و اسرائیل باید محکم تر از گذشته باشد چرا که در صورت نبود اتحاد مسلمین دشمنان به آنان غلبه خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: مسلمانان باید آگاه باشند که آمریکایی ها و اسرائیلی ها هر روز به یک بهانه ای به دنبال تفرقه افکنی در میانشان هستند تا به اهداف شومشان در منطقه برسند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha