امامان جمعه: هفته وحدت فرصت توجه به مشترکات دینی شیعه و سنی است

استان ها- ایرنا- امامان جمعه در کشور امروز با بیان این که هفته وحدت فرصت توجه به مشترکات دینی شیعه و سنی است، بر اهمیت هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان و حفظ برادری، وحدت و انسجام در جامعه اسلامی تاکید کردند.

 همزمان با هفته وحدت و میلاد رسول اکرم (ص)، آیین سیاسی- عبادی نماز جمعه این هفته  با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری‌ها و  ضدعفونی محل اقامه نماز  در استان ها برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا در استان ها، خطیبان  جمعه امروز  ضمن برشمردن فضایل و مکارم رسول خدا(ص) و امام صادق(ع) و ضرورت پیروی جامعه اسلامی  از سیره ایشان، اهمیت  همگرایی پیروان مذاهب اسلامی و ترس دشمنان از قدرت گرفتن مسلمانان در پرتو وحدت  را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: ترویج جنگ‌های مذهبی بین شیعه و سنی یکی از راهبردهای اصلی دشمنان برای اختلاف‌افکنی در میان جوامع اسلامی است.

سالروز شهادت آقا سید مصطفی خمینی فرزند برومند امام راحل(ره) در اول آبان، سالروز امضای قرارداد ننگین گلستان میان ایران و روسیه در سوم آبان و سالروز افشاگری امام راحل (ره) در خصوص لایحه ننگین کاپیتولاسیون در چهارم آبان ۱۳۴۳، موضوعات دیگری بود که در خطبه های نماز جمعه این هفته در استان ها برجسته شد و خطبا اقدام امام راحل  را موجب دور شدن ننگ بزرگی  از ملت ایران و ایستادن در برابر قانون توهین آمیز توصیف کردند. 

اهمیت رفع مشکلات معیشتی مردم و به کارگماردن مدیران توانمند، مسوولیت پذیر، ساده زیست  برای حل و فصل مشکلات استان ها از دیگر محورهای خطبه های امروز بود. 

گزیده هایی از خطبه های نماز جمعه در مراکز استان ها در زیر  می آید: 

زاهدان 
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: یکی از راه‌های رسیدن به تقوا هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان و حفظ برادری، وحدت و انسجام در جامعه اسلامی است.
آیت الله مصطفی محامی همچنین  با اشاره به اینکه با روحیه جهادی همه دست به دست هم دهیم و بخواهیم مشکلات رفع شود افزود: امیدواریم با وعده رییس جمهوری شاهد تحول بیشتر و سریع‌تر در استان باشیم.
وی با بیان  اینکه  پیامبر اکرم (ص) مخزن  علم هستند و تمام تلاششان این بود که جامعه اسلامی از نظر این علم پیشرفت کند و از هر ابزاری برای رشد این علم در جامعه  استفاده می‌کردند گفت: ویژگی دوم پیامبر بحث اخلاق است ایشان هدف بعثت‌شان را رشد مکارم اخلاق عنوان کردند و درس اخلاق را برای جامعه بشریت دادند.

گرگان
 نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به توطئه‌های متعدد استکبار در کشورهای منطقه گفت که ترویج جنگ‌های مذهبی بین شیعه و سنی یکی از راهبردهای اصلی دشمنان برای اختلاف‌افکنی در میان جوامع اسلامی است.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار داشت: اقدامات خرابکارانه و دخالت‌های آمریکا در کشورهایی نظیر عراق و لبنان سوریه یمن و افغانستان خسارت‌های زیادی به ثبات و امنیت این کشورهای اسلامی وارد کرده است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مومنان و سردمداران امت‌های اسلامی باید هوشیار باشند و وارد دامی که آمریکا برای ایجاد جنگ بین شیعه و سنی پهن کرده است نشوند.

مشهد 
 امام جمعه مشهد گفت: وحدت مسلمانان با شعار محقق نمی شود و در جبهه اسلام هرکس پیامبر را قبول دارد باید مقابل دشمن بایستد همه مسلمانان در یک جبهه قرار دارند و همه رسول الله را قبول دارند و در مقابل دنیای کفر همه باید دست به دست دهند و با دشمن بجنگند.
آیت الله سید احمد علم الهدی همچنین گفت: دشمن از روز اول می خواست بر دین ما مسلط شود و این وحدت بین مسلمانان ضد آمریکاست. 
وی در بخش دیگری از خطبه ها در اشاره به اهمیت حفظ آبروی مومن،  ادامه داد: فضای مجازی از ابزار شدید گناه است و افشاگری و از بین بردن آبروی مسلمانان حق الناس و ظلم است، گناهی که با استغفار نیز بخشیده نمی شود.

قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: با همت مسؤولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان آینده روشنی در انتظار شهر قزوین خواهد بود.
آیت الله عبدالکریم عابدینی  سپس به مناسبت افشاگری امام راحل (ره) در خصوص لایحه ننگین کاپیتولاسیون، افزود: امام خمینی (ره) با افشا کردن دسیسه آمریکاییان، ننگ بزرگی را از ملت ایران دور کردند و در برابر قانون توهین آمیز به بشریت ایستادند.
وی به برپایی و برگزاری نخستین نماز جمعه از سوی پیامبر اکرم (ص) اشاره و همچنین خاطرنشان کرد که بیشترین حجم روایات اسلامی از امام صادق (ع) نقل شده که همین مساله باعث شده تا حقایق و سرمایه های عظیم معنوی برای مسلمانان به ارث گذاشته شود، بنابراین لازم است که این مساله مورد توجه متولیان امر فرهنگی باشد.

خرم‌آباد
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: اجرای برنامه‌های دولت سیزدهم باید توسط افراد توانمند مدیریت شود تا فعالیت‌های ارزشمندی در راستای خدمت به مردم صورت گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی همچنین  با اشاره به اینکه مسوولان باید وعده‌های دولت سیزدهم را عملی کنند گفت: خبرنگاران، خبرگزاری ها و اصحاب رسانه و نخبگان باید آسیب اقدامات ضد قانونی را برای مردم بازگو کنند و تنها منتظر نباشند تا نماینده ولی فقیه در خطبه‌های نماز جمعه بیاناتی داشته باشد و پس از آن به موضوعات اشاره کنند.
وی همچنین به سوم آبان و سالروز امضای قرارداد ننگین گلستان میان ایران و روسیه اشاره کرد و ادامه داد: نسل جوان باید توجه کند که چگونه شاهان گذشته ۱۴ ولایت را به امپراتوری روسیه واگذار و امام و یارانش چگونه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

تبریز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبات نظامی ایران با کشورهای منطقه، گفت: تحرک و تلاش در حوزه دیپلماسی نظامی همگرایی منطقه ای را به دنبال خواهد داشت.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم  با اشاره به سفرهای اخیر سرلشکر باقری به تعدادی از کشورهای منطقه، اظهار داشت: این سفرهای رئیس ستاد کل نیروی‌های مسلح به چهار کشور مختلف و مذاکرات مفید ناشی از آن نشان‌ دهنده دیپلماسی دفاعی با طعم امنیت است.

اردبیل
آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از سفر امروز رئیس جمهوری و هیات همراه به این استان قدردانی کرد و افزود: این‌گونه سفرها و دیدار با اقشار مختلف مردم و آشنا شدن با مشکلات و قابلیت‌های مناطق بسیار ارزشمند است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لحن تهدیدآمیز آمریکا و کشورهای اروپایی در دعوت ایران به مذاکره گفت: سران این کشورها طی روزهای اخیر بارها با تهدید ، ایران را به مذاکره دعوت کرده اند گاهی می گویند زمان به نفع ایران نیست و گاهی از پایان فرصت و تمام شدن مهلت سخن می‌گویند.

کرج
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: جهان امروز نیاز به بررسی سیره رسول اکرم (ص) در چگونگی دستیابی هرچه بیشتر به وحدت امت اسلامی دارد .
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی  افزود:  امروز دشمنان با ترفند های مختلف به دنبال محقق نشدن وحدت اسلامی هستند.
وی افزود: الگوی جامعه اسلامی رسول اکرم (ص) است، بنابراین باید سیره آن حضرت در رفتار سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی مد نظر قرار گیرد.
امام جمعه کرج با اشاره به  موضوع ترک  منطقه از سوی آمریکا  اضافه کرد:  خیال باطلی است که آمریکا منطقه را ترک  کند بلکه باید به این مهم توجه داشت که با روش جدید و نیروهای جدید وارد عمل شده است.

بوشهر
 امام جمعه موقت بوشهر گفت: سفرهای استانی هیات دولت سیزدهم که منجر به شنیدن مسائل و مشکلات مردم توسط رئیس جمهوری می‌شود، امیدآفرین است.
حجت الاسلام یوسف جمالی افزود: در جریان این سفرها رئیس جمهوری حتی در مناطق روستایی و دوردست نیز حضور پیدا می‏‌کند که این رویکرد بسیار ارزشمند است.
جمالی در بخش دیگری با گرامیداشت قیام زنان لرده دشتستان اظهار کرد: در این رویداد تاریخی زنان سلحشور لرده در مقابل استعمار انگلیس ایستادگی و آنها را متحمل شکست کردند.

شهر کرد
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، تقویت تعامل بین شیعه و سنی را از مهمترین درس‌های مکتب جعفری دانست و گفت: وحدت مسلمانان از ضرورت‌های مهم جهان اسلام است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام  اظهار داشت: امام صادق(ع) همواره به شاگردان و رهروان مکتب خود توصیه می‌کردند که هر چه می‌توانند با اهل سنت تعامل داشته باشند، به آنها نزدیک شوند و زمینه برای شناساندن شیعه را فراهم کنند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به مشکلات مردم مناطق زلزله‌زده استان اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان کوهرنگ مشکلات بسیاری دارند که می‌طلبد مسوولان در رفع آن بیش از پیش تلاش کنند.

اهواز
امام جمعه اهواز گفت: همه باید در عمل پای تولید ملی صبورانه و قاطعانه ایستاده و با حمایت از تولید داخلی به توسعه و رشد اقتصاد کشور کمک کنیم.
حجت الاسلام سید محمد نبی موسوی فرد با اشاره به لزوم رونق تولید برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری  کشور افزود: همه مسوولان نیز باید ضمن کمک به رفع مشکلات فراروی تولید ، برای توسعه فعالیتها در این حوزه گره گشا باشند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه  طرح مصونیت قضایی برخی مسولان باید حذف شود، گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم قانونی را در این زمینه مصوب کند تا وضعیت به این صورت نباشد که هر کس در طول چهار سال تصدی مسئولیت هر کار دلش خواست کند و امکان برخورد قانونی با او نباشد. 

سمنان 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان به منظور خنثی کردن دسیسه‌های دشمنان تبیین شود.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی  ابراز داشت: فضای مجازی در کنار فرصت‌ها، تیغ دولبه‌ای است که دشمنان برای تحریف دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند و باید آحاد جامعه هوشیار باشند و با اقناع افکار عمومی دشمن را در رسیدن به افکار شوم ناکام بگذارند.
مساله افزایش قیمت نان، درخشش ورزشکاران استان، اهمیت  ورزش همگانی نقشی مهم در تامین سلامت جسمی و روحی و نقش تقوا و پرهیزکاری در سعادتمندی افراد از دیگر محورهای خطبه های امروز سمنان بود. 

شیراز 
امام جمعه موقت شیراز گفت : ارتباط مستقیم و بی واسطه و پای دل مردم نشستن در سیاست گذاری بسیار حائز اهمیت و از دستاوردهای سفرهای استانی و مصداق «شنیدن کی بود مانند دیدن» است.
حجت الاسلام عبدالرضا محمودی  اظهار کرد: پیگیری تصمیمات و نتایج این سفر توسط مدیران ارشد استان فارس بسیار مهم است و آحاد مردم باید شاهد ثمرات مثبت سفر رییس جمهوری به فارس باشند.
وی همچنین گفت: استفاده از ظرفیت نرم‌افزاری و علمی و مشورت با مراکز علمی از جمله دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان باید مورد توجه مدیران ارشد استان قرار بگیرد.

قم
خطیب نماز جمعه قم، با اشاره به مسایل اخیر در کشور افغانستان گفت: ۲۰ سال پیش آمریکایی‌ها با ۲ هدف ادعایی به افغانستان آمدند، یکی اینکه امنیت برقرار کنند و دیگر اینکه برای مردم افغانستان رفاه بیاورند، اما بعد از ۲۰ سال مفتضحانه از افغانستان رفتند.
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری همچنین بر ایجاد یک حکومت فراگیر در کشور افغانستان تاکید و بیان کرد: باید حکومت فراگیری که همه ملیت ها و مذاهب در آن حضور دارند در این کشور شکل بگیرد تا امنیت در افغانستان برقرار شود.  
بوشهری با اشاره به آیه هایی از قرآن کریم افزود: هفته وحدت، دارای پشتوانه قرآنی است و همه مسلمانان به تمسک به ریسمان الهی و قرآن فراخوانده شده اند و باید مسلمانان بر روی مشترکات خود مانند نبی اکرم اسلام(ص)، قرآن کریم و کعبه تاکید داشته باشند و با این مشترکات، در مقابل دشمنان سرمایه گذاری کنند.

کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: امروز استکبار جهانی در جهان اسلام در شرایطی قرار گرفته که باید منطقه را با فرار و ذلت ترک کند، زیرا منطقه برای آنان ناامن شده است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی  افزود: دشمنان پس از فرار، دست از منطقه برنمی دارند بلکه شکل کار خود را عوض می کنند، اگر چه جرات حضور فیزیکی در این محدوده را نخواهند داشت.

یاسوج 
امام جمعه یاسوج با اشاره به شبهه افکنی های برخی ها پیرامون ادامه ساخت سد تنگ سرخ ، گفت: مطالعات سد تنگ سرخ از قبل صورت گرفته و هزینه زیادی تاکنون برای آن شده و راهی جز ساخته شدن این سد وجود ندارد.
آیت الله سید نصیر حسینی  اظهار داشت:  سد تنگ سرخ آب شرب شهر یاسوج و بخش‌های صنعتی و کشاورزی را باید تامین کند و یک قسمت هم باید رهاسازی شود که مشکلی برای پایین دست‌ها و همچنین محیط زیست ایجاد نشود.

رشت
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به معرفی استاندار جدید گفت: مشکلات مردم با یاری خود مردم و مجاهدت مسئولان مرتفع می شود.
آیت الله رسول فلاحتی  افزود: مطالبه مردم از دولت جدید خنثی کردن تحریم ها است چرا که این موضوع نگاه رهبری است که متاسفانه در دولت پیشین محقق نشد .
خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از دستگاه قضا بدلیل محاکمه اخلال گران اقتصادی گفت: این محاکمات موجب ایجاد قدری امید در دل مردم شد اما مردم منتظر محاکمه دانه درشت ها هستند.

ساری 
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: شرط خنثی سازی تحریم های خارجی و فشارهای اقتصادی استکبار جهانی، حمایت مردم و مسئولان از تولید ملی و کالاهای ساخت داخل کشور است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی  افزود: کارگران قشر فرهیخته جامعه ما هستند که با خرید کالای داخلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از این عزیزان باید همواره حمایت کنیم.
نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: گره گشایی از مشکلات مردم باید به عنوان یک مولفه اساسی همواره در دستورکار مدیران دستگاه های اجرایی باشد و تحقق عدالت با دغدغه مندی مسئولان و تلاش همگانی محقق خواهد شد.

بندرعباس 
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: امروز مساله وحدت و انسجام امت اسلامی یک ضرورت است و به نفع همه مسلمانان و جهان اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده  افزود: وحدت و انسجام مسلمانان جهان جزو سیره تربیتی پیامبراکرم(ص) و اهل بیت(ع) و از مسائل ضروری روز جوامع اسلامی است که همه یکپارچه و هماهنگ حول این محور حرکت کرده و از مسائل تفرقه انگیز دوری کنند.

یزد 
 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: بهترین راه‌ برای پیشگیری و مهار کرونا همکاری و مشارکت فعال تر مردم در طرح واکسیناسیون است .
آیت‌الله محمدرضا ناصری  افزود: حفظ سلامتی خود و دیگران و رعایت مقررات یک وظیفه ملی و دینی است و همه باید در کنار مسئولان بهداشت و درمان برای پیشگیری و مهار کرونا همت و همراهی بیشتری داشته باشند.
امام‌جمعه یزد به تداوم تحریم و فشار و جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشور اشاره کرد و گفت: بهترین راه برای مقابله با توطئه دشمنان، خنثی‌سازی تحریم‌هاست که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی محقق می‌شود.

ارومیه 
 نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: بهترین راه برای وحدت بین امت اسلامی، الگو برداری از امام صادق (ع) است.
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی با بیان اینکه امام صادق (ع) محور وحدت بین مذاهب اسلامی بود، اظهار داشت: طبق فرمایش امام صادق (ع) شیعه باید با رفتار و کردار خود الگویی برای همگان باشد، شیعه و سنی بیش از ۹۵ درصد مشترکات دارند ولی دشمنان در تلاش هستند تا همین پنج درصد را برای تفرقه افکنی علم کنند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها  از دولت سیزدهم خواست تا ضمن توجه به مسائل اقتصادی کشور به ظرفیت‌های اقتصادی استان‌ها نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

اصفهان 
آیت‌الله طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان گفت: وحدت شیعیان و اهل تسنن یک ضرورت است و نباید به دشمنان فرصت اختلاف‌افکنی داد چراکه مسلمانان مسائل مشترک بسیاری دارند و وحدت بین کسانی که اشتراکات زیاد دارند یک مساله عقلی است. 

ایلام 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر بهره گیری دولت از ظرفیت نیروهای توانمند استان گفت: بنده وظیفه دارم از نیروی توانمند و شایسته استان حمایت کنم.
حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار افزود: این استان برای محرومیت‌زدایی نیازمند سرمایه بوده و بزرگترین سرمایه نیروی انسانی توانمند و شایسته است.
وی با ذکر اینکه مردم انتظار دارند مسوولان مربوطه در انتصابات شایسته سالاری را مد نظر قرار دهند،  تاکید کرد: نیروهای بومی ظرفیت ها، مشکلات و آسیب‌ های همان منطقه را می شناسند و باید با انتخاب و بکارگیری این نیروها فرصت برای پیشرفت فراهم شود.

بجنورد 
 امام جمعه موقت بجنورد گفت: مساجد باید نقش تاثیرگذاری در همه بخش های جامعه و همچنین محل افکار سازی و فرهنگ آفرینی باشند.
حجت الاسلام مرتضی موسوی جاجرمی اظهار داشت: مساجد باید نقش خود را در ساخت یک جامعه اسلامی ایفا کنند و محل حضور و مشارکت همه باشند.
خطیب جمعه بجنورد با تبریک ولادت پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت، همدلی و در کنار هم بودن همه مسلمانان جهان را راهکار مبارزه با مستکبران و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت دانست.

بیرجند
 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: دولت سیزدهم به دنبال حل مشکلات مردم است و همه افراد در هر شغل و کاری باید در این زمینه همکاری عملی داشته باشند.
جت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی  اظهار داشت: انقلاب اسلامی به گفته امام راحل معجزه بود اما در این ۴۰ سال نسبت به این نعمت الهی ناسپاسی داشتیم در عین حال آنچه پیکره مردم ما است الحق با صبر، هوشیاری و تقوا پشتوانه بزرگی برای انقلاب بوده‌‎اند.

زنجان
 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دشمن در صدد رفع تحریم ها نیست، این مهم باید توسط خود ملت خنثی شود چرا که دشمن رحم و مروتی ندارد.
حجت‌الاسلام علی خاتمی یادآوری کرد: دشمنان اسلام رحم و مروتی ندارند و به فکر پیشرفت مردم ایران نیستند تا اقدام به برداشتن تحریم کنند.

کرمانشاه 
امام‌جمعه کرمانشاه با بیان این‌که نباید اقتصاد کشور را به تحریم‌ها گره زد از دولت درخواست کرد تا سفره‌های مردم را به حد معقولی برساند و رونق را به آن برگرداند.
 آیت‌الله «مصطفی علما» افزود: ما یک کشور ثروتمند و توانمند هستیم و لازم است که به داشته‌های خود تکیه کنیم.

اراک 
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: هفته وحدت بیانگر کرامت و عظمت امت اسلامی است و باید از این فرصت برای انعکاس هر چه بیشتر همگرایی و همبستگی مسلمانان استفاده کرد.
آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» افزود: قرآن و سنت نبوی از سرمایه‌های اصلی مسلمانان و اساس تمدن اسلامی است و همه مذاهب اسلامی باید از این گنجینه غنی به بهترین وجه استفاده کنند و وحدت با پیروی از سیره نبوی و تمسک به حبل الله محقق می‌شود.
وی ،کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از تورم را مهمترین خواسته مردم از دولت سیزدهم دانست و ادامه داد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی موجود، توانمندسازی، تامین کالاهای اساسی و حفظ عمومی قیمت‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

همدان 
 امام جمعه همدان  گفت: مسئولان تازه منصوب شده با رویکرد اقتصادی قوی برای برآورده کردن خواسته های مردم و حل و فصل مشکلات اقتصادی تلاش کنند.
رنا، آیت الله «حبیب الله شعبانی موثقی» اظهار داشت: مشکل اصلی استان همدان بیکاری است که حل آن نیاز به نگاه اشتغال محور مسئولان دارد.

سنندج 
 امام جمعه سنندج گفت: امروز دشمنان دائم به دنبال ایجاد فتنه و اختلاف بین مسلمانان هستند و تنها راه موفقیت در برابر توطئه آنان و حفظ عزت، وجود وحدت در امت اسلامی است.
ماموستا فایق رستمی ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت، اظهار داشت: همه باید دستور خداوند مبنی بر حفظ وحدت و چنگ به ریسمان الهی و دوری از تفرقه را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
وی خواستار حفظ اتحاد و انسجام بین کشورهای اسلامی شد و تاکید کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن از هر فرصتی برای ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی استفاده می‌کند، بنابراین باید هوشیار باشیم و اجازه عملی شدن توطئه‌های دشمن را ندهیم‌.

تهران 
 امام جمعه موقت تهران گفت: حضور روسای قوا در بین مردم که به صورت صمیمی و بی‌تکلف انجام می‌شود، محبت‌آفرین، روحیه‌بخش، پیش‌برنده و تسهیل‌کننده است و ستاد و صف را به هم نزدیک می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی‌اکبری» افزود: جریان حضور مردمی روسای قوا و بدنه آنها، کاری بسیار پسندیده است که موافق سیره نبوی و علوی در مدیریت بوده و مورد تاکید امامین انقلاب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha