۱۰۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

بوشهر- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان حاضر بیش از ۱۰۰ هزار پروژه نیمه تمام درکشور وجود دارد که وضعیت خوبی ندارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا میرتاج‌ الدینی در نشست شورای برنامه ربزی شهرستان دشتی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی کمیسیون برنامه وبودجه برای بودجه سال آینده کشور تامین منابع پایدار برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است که با جدیت دنبال خواهد شد.

وی اظهار داشت: یکی از منابع  تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه‌های تهاتر با دارایی‌های دولت و نفت برای تکمیل پروژه‌های عمرانی است.

فرماندار دشتی در این نشست گفت: شهرستان دشتی در زمینه تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر مقام دوم را دارد و سالانه ۲۵۰ هزار تن تولید می‌کند.

عبدالله نادری افزود: در زمینه تولید گلخانه نیز این شهرستان مقام اول استان بوشهر را دارد و بیش از ۳۰ درصد معادن استان بوشهر در دشتی است.

وی اضافه کرد: طول راه‌های این شهرستان ۷۰۳ کیلومتر است که از این حیث رتبه دوم استان بوشهر را به خود اختصاص داده است.

نادری به پروژه های راهسازی نیمه تمام دشتی اشاره کرد و اظهار داشت: محور خورموج به لاورشرقی و  دشت پلنگ به طول ۶۵ کیلومتر تا شهر خورموج مرکز این شهرستان را به عنوان قطب اول کشاورزی شهرستان است که به دلیل کمبود اعتبار راکد ونیمه تعطیل شده است.

فرماندار دشتی افزود: راه ناصری به شنبه و باغان در دشتی و در ادامه به سرچشمه و ریز شهرستان جم به طول ۸۵ کیلومتر است که ۶۵ کیلومتر آن در محدوده این شهرستان است و با تکمیل این راه  مشکل ارتباطی بخش شنبه دشتی به شهرستان جم برطرف و  فاصله جم به مرکز استان ۴۰ کیلومتر کوتاه می‌شود.

وی سایر پروژه های نیمه تمام شامل جاده دولت آباد به زیارت به طول ۴۲ کیلومتر که ۱۸ کیلومتر آن تکمیل شده و مشکل ۶ مجتمع آبرسانی که نیازمند تامین اعتبار است اشاره کرد و خواستار تامین اعتبار ملی شد.

فرماندار دشتی به  میزان تولید گوجه فرنگی شهرستان ۲۳۰ هزار تن در سال اشاره کرد و خواستار خرید تضمینی گوجه فرنگی و جبران ضرر و زیان کشاورزان شد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند. 

اعضای این کمیسیون صبح امروز از تاسیسات بندری بوشهر بازدید و در ادامه نیز بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر را در برنامه پایانی سفر خود به بوشهر در دستور کار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha