۳۰ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 84514377
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه امروز خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرستانهای خراسان رضوی ضمن گرامیداشت هفته وحدت با تاکید بر اشتراکات اهل تسنن و تشیع حملات به مسلمانان نمازگزار در افغانستان را محکوم کردند.

سبزوار- امام جمعه سبزوار با گرامیداشت هفته وحدت گفت: اساسی ترین رمز موفقیت مسلمانان حفظ وحدت و انسجام است.حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت افزود: مسلمانان اشتراکات فراوانی دارند که حفظ این وحدت و همدلی علاوه بر  برکات فراوان، توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

وی با اشاره به حملات تروریستی و انتحاری ۲ هفته گذشته به مساجد شیعیان در قندهار و قندوز افغانستان که صدها کشته و مجروح بر جای گذاشت افزود: برخی گروهها با ادعای اسلامیت و حمایت از مکتب  پیامبر(ص) مسلمانان را  به خاک و خون می کشانند.

وی ادامه داد: داعش و گروههای تروریستی که با اقدامات رذیلانه خود چهره ای خشن از دین اسلام ارائه می دهند بویی از اسلام و انسانیت نبرده اند.

گناباد- امام جمعه گناباد هم از تحکیم وحدت و اتحاد و همدلی مسلمانان اعم از شیعه و سنی به عنوان عامل مهم خنثی سازی ترفندهای دشمنان یاد کرد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه امروز گناباد با گرامیداشت هفته وحدت گفت: دشمنان در طول تاریخ به شیوهای مختلف برای تحقق اهداف و سیاستهای خصمانه خود به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان بودند ولی شیعه و سنی با دین، خدا و قرآن واحد و با تحکیم وحدت و یکپارچگی استکبار جهانی را در نیل به اهداف خود ناکام می گذارند و وحدت از ضرورتهای جهان اسلام است.

وی با اشاره به اقدامات رییس جمهوری و دولت سیزدهم در بسترسازی تدریجی و خنثی سازی تبعات تحریمهای دشمنان افزود: این دولت با فعالیتهای سازنده ای همچون انعقاد پیمانهای چند جانبه و تقویت دیپلماسی منطقه ای و تکمیل صنایع پتروشیمی گامهای خوبی در این زمینه برداشته است.

تربت‌حیدریه- امام جمعه تربت‌حیدریه گفت:وجود مبارک مقام عظمای ولایت بزرگترین نعمت خداوندی برای ملت  ایران است.

 حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه افزود:امام جعفرصادق(ع) در حدیثی می‌فرمایند اگر ملتی از سه نعمت فقیه عادل، امیری شایسته و توانمند و همچنین پزشک حاذق برخوردار باشد خیر دنیا و آخرت نصیبشان می‌شود که با وجود نازنین مقام معظم رهبری و همچنین رییس جمهوری که عزمش برای رفع مشکلات کشور جزم شده،خوشبختانه ما را از وجود این نعمت ها برخورداریم.

وی با اشاره به سفر روز گذشته وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی به تربت‌حیدریه و افتتاح بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی این شهر گفت: از همه مسولانی که برای ساخت، تجهیز و راه اندازی این مرکز آموزشی تلاش کردند تشکر می کنم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha