۱۹.۳ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی در کشور مصوب شد

بوشهر- ایرنا- رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مصوب شده‌است.

به گزارش ایرنا، حمید رضا حاج بابایی در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی استان بوشهر افزود: با این وجود اعتبار کنونی کشور به تنهایی نمی‌تواند این پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کند و باید با ارائه راه کارهای مناسب وتشویق بخش خصوصی از منابع عظیم این بخش برای تکمیل این پروژه ها استفاده کرد.

وی افزود: هر چند در ۴۲ سال گذشته توسط دولت های وقت کارها وا قدامات خوبی اتجام شده اما هنوز بسیاری از مشکلات و محرومیت ها در استان بوشهر وجود دارد که نیازمند عزم جدی مسئولان و تلاش جهاد گونه برای حل فوری مشکلات دارد.

حاجی بابایی تاکید کرد: امروز با توسعه رسانه و اینترنت  مردم وضعیت خودشان را با وضعیت بین المللی مقایسه می کنند و می بینند وضعیت و امتیاز خودشان در این تراز نیست.

وی به مصوبات بسیار خوب دولت و مجلس  برای رفع مشکلات مردم اشاره کرد و افزود: مصوبات مجلس خوب بوده اما مشکلاتی مانند تحریم وبیماری کرونا باعث شده مردم طعم شیرین این مصوبات مجلس و تلاش های دولت را بخوبی نچشند.

رئیس کمسیون بودجه برنامه و بودجه و محاسبات مجلس به حجم بالای پروژه‌های نیمه تمام در شهرستان دشتی اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبارات کنونی این شهرستان به تنهایی نمی تواند این پروژه‌ها را تکمیل کند و باید با ارائه راه کارهای مناسب و تشویق بخش خصوصی از منابع عظیم این بخش برای تکمیل این پروژه های  نیمه تمام استفاده شود.

وی به مشکل کمبود آب شرب در شهرستان دشتی و  همه نقاط استان بوشهر اشاره کرد و افزود: زیبنده این استان با ۹۰۰ کیلومتر ساحل با خلیج فارس نیست که با مشکل تامین آب شرب مواجه باشد و باید با احداث آب شیرین کن در همه نقاط ساحلی این مشکل طبیعی و اولیه مردم برطرف شود.

حاج بابایی افزود: در برنامه هفتم و بودجه سال آینده توجه جدی به حل مشکل آب کشور و استان‌های محروم خواهد شد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند. 

اعضای این کمیسیون صبح امروز از تاسیسات بندری بوشهر بازدید و در ادامه نیز بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر را در برنامه پایانی سفر خود به بوشهر در دستور کار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha