چهار طرح گلخانه‌ای در پارس‌آباد مغان به بهره‌برداری رسید

اردبیل - ایرنا - چهار طرح احداث مجتمع گلخانه‌ای روز جمعه با حضور سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان پارس‌آباد مغان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، این طرح‌ها در شهرک گلخانه‌ای یک هزار و ۶۰۰ هکتاری مغان توسط بخش خصوصی احداث شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در آئین افتتاح این طرح‌ها گفت: این چهار طرح در مجموع به مساحت ۱۹.۷ هکتار با صرف یک هزار و ۳۴۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی احداث شده است.

خلیل نیکشاد ، مجموع اشتغال ایجاد شده در این طرح‌ها را ۹۶ نفر اعلام کرد.

چهار طرح گلخانه‌ای در پارس‌آباد مغان به بهره‌برداری رسید

در جریان سفر امروز وزیر جهاد کشاورزی به منطقه مغان چهار طرح دیگر گلخانه‌ای نیز در شهرک گلخانه‌ای مغان به مساحت ۱۶.۳ هکتار با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال و اشتغال ۸۱ نفر کلنگ‌زنی و آغاز شد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین امروز پروژه تکمیل سیستم آبیاری کلاسیک بخش ۶ و ۷ مجتمع کشت صنعت و دامپروری مغان را کلنگ‌زنی کرد.

این طرح بمنظور آبیاری ۶۵۰ هکتار از اراضی کشت و صنعت مغان در مدت یک سال و با سرمایه‌گذاری دولت اجرا می‌شود.

همچنین با حضور سیدجواد ساداتی‌نژاد عملیات اجرایی چهار طرح دیگر بخش کشاورزی که توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی اجرا می‌شود ، آغاز شد.

رئیس‌جمهوری روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.

آیت‌الله رئیسی در این سفر از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌آباد مغان و اردبیل بازدید کرده و دیداری با نمایندگان اقشار مختلف مردم خواهد داشت.

همچنین جلسه شورای اداری استان اردبیل با حضور رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود و وزرای اعزامی به شهرستان‌های مختلف استان گزارش خود را از مسائل و مشکلات مناطق مورد بازدید خود ارائه خواهند کرد.

رئیس‌جمهوری را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  وزیر راه و شهرسازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر نیرو، وزیر تعاون و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری ، رئیس سازمان برنامه و بودجه  در این سفر به نمایندگی از دولت با مردم شهرستان‌های مختلف استان دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار خواهند گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha