نماینده مجلس: کشور برنامه‌ای برای واردات خودرو تا پایان امسال ندارد

بوشهر-ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و شورای رقابت گفت: واردات خودرو باعث افزایش قیمت ارز می‌شود و حداقل تا پایان سال جاری واردات خودرو به کشور رخ نخواهد داد.

مجتبی رضاخواه روز جمعه در گفت و گو با ایرنا  در بوشهر گفت: در شرایط کنونی واردات خودرو نیازمند حدود ۲.۵ میلیارد دلار است که چنانچه این میزان تخصیص پیدا کند منجر به افزایش قیمت ارز خواهد شد.
وی ادامه داد: با رویکرد واردات خودرو تقاضا برای تامین ارز در بازار بالا می‌‏رود که این می‌‎تواند منجر به افزایش تورم در کشور شود.

وی بیان کرد: هرچند در این شرایط راهکارهایی که برای واردات خودرو پیش بینی شده شاید بازار خودرو را سامان بخشد اما در نهایت باعث افزایش قیمت ارز خواهد شد.

رضاخواه ادامه داد: این افزایش قیمت ارز سایر بازارها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد که به طور طبیعی به نظر می‌‏‎رسد حداقل تا پایان سال جاری واردات خودو رخ نخواهد داد.

وی افزود: تمرکز شورای رقابت به صورت عمده روی قیمت‎‏‌گذاری خودروهای تولید داخل است که در این زمینه شورا همه تلاش خود را برای ساماندهی بازار خودرو به کار گرفته است.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند. 

اعضای این کمیسیون صبح امروز از تاسیسات بندری بوشهر بازدید و در ادامه نیز بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر را در برنامه پایانی سفر خود به بوشهر در دستور کار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha