سجادی: باید با شروع فعالیت‌های ورزشی امید و نشاط را به مردم بازگردانیم

اراک - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: شروع فعالیت‌ها و رویدادهای ورزشی در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون باید بستری برای بازگرداندن نشاط و امید مجدد به مردم باشد.

سید «حمید سجادی هزاوه» روز جمعه در همایش پیاده روی خانوادگی استان مرکزی در اراک، افزود: با توجه به اینکه ۱۱ ماه آینده رقابت‌های ورزشی آسیایی انجام می‌شود؛ این وزارتخانه در کنار ماموریت بسط ورزش‌های همگانی، توسعه و توجه به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای را با قوت در دستور کار دارد.

وی در بخشی از سخنانش گفت: در هفته ورزش و جوانان هفت هزار رویداد ورزشی تدارک شده که بخشی از سوی این وزارتخانه و شماری نیز با همراهی دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: نگاه ویژه به ورزش همگانی در کنار ورزش قهرمانی موضوعی است که تداوم و گسترش آن در دولت سیزدهم مورد تاکید است..

مریم کاظمی، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم افزود: بانوان استان مرکزی در رشته پایه دو میدانی و سایر رشته‌های ملی صاحب رتبه شده‌اند و در دولت سیزذهم سعی داریم حقوق مادی و معنوی بانوان را برجسته‌تر کنیم.

استاندار مرکزی نیز در این آئین گفت: شمار سمن‌های این استان در ۲ سال اخیر از ۲۴ به ۹۵ تشکل رسیده است که ظرفیت بالایی در تقویت این بخش وجود دارد.

سید «علی آقازاده» افزود: بر اساس گفته وزیر وزرش و جوانان، استان مرکزی از نظر تاسیس و فعالیت کیفی سمن ها رتبه برتر را در کشور دارد.

وی ادامه داد : چهار سال اخیر ۱۵ سانتیمتر به سرانه ورزشی استان مرکزی افزوده شده‌ و توسعه ورزش همگانی ‌و افزایش سرانه ورزشی در دستور کار است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب  نیز در این آئین گفت: استان مرکزی استعدادهای درخشانی در حوزه ورزشی دارد و می‌طلبد که با حمایت اصولی این ظرفیت‌ها بیشتر در سطح ملی و بین‌المللی بدرخشند و  توسعه ورزش استان بیش از پیش مدنظر باشد.

«علی‌اکبر کریمی» افزود: در این سفر وزیر ورزش و جوانان قول مساعد برای جبران برخی عقب افتادگی‌های حوزه ورزش و جوانان استان مرکزی را داده‌اند و امید می‌رود که با هم‌افزایی توان و تلاش مضاعف ارتقای سطح ورزش در این خطه رقم بخورد.

در این برنامه نشان افتخار اراک از سوی شهرداری و شورای اسلامی اراک به وزیر ورزش و جوانان اهدا شد.
تقدیر از ۲ چهره برتر استان مرکزی در کنکور سراسری از دیگر برنامه‌های این آئین بود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از پیست تارتان مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک بازدید کرد.

این پیست که عملیات اجرایی آن با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار سال ۹۹ آغاز شد، هفت هزار و ۲۰۰ متر مربع زیر بنا دارد.

۱۳ طرح ورزشی در سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان (۲۹ و ۳۰ مهرماه) به استان مرکزی بهره‌برداری می‌شود.
در این سفر، وزیر ورزش و جوانان علاوه بر افتتاح طرح‌های ورزشی، در برنامه‌های مختلف از جمله نشست با هیات‌های ورزشی، سمن‌های حوزه جوانان، تشکل‌های مردمی حوزه ورزش،  همایش پیاده‌روی خانوادگی در دره گردو اراک حضور یافت.

شرکت در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حضور در همایش و جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی روستای هزاوه و چندین بازدید از اماکن ورزشی استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی  است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha