حضور ۶۲۰ کشتی‌گیر در پیکارهای قهرمانی امیدهای جهان

تهران - ایرنا - پیکارهای کشتی آزاد، فرنگی و زنان قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در حالی پس از ۷۶۰ روز به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ در بلگراد صربستان برگزار خواهد شد که ۶۳۰ کشتی‌گیر از ۵۸ کشور جهان در آن حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی زیر ۲۳ سال (امید) قهرمانی جهانی روزهای ۱۰ تا ۱۶ آبان ماه در شهر بلگراد کشور صربستان برگزار می‌شود.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان از روز دوشنبه دهم آبان (اول نوامبر) آغاز می‌شود. سرگئی کوتوزوف در وزن ۷۲ کیلوگرم و آرتور سارگسیان مدال‌آوران بزرگ جهانی فدراسیون کشتی روسیه‌ به همراه ۲۳۲ نفر دیگر در این پیکارها حضور دارند. کوتوزوف در اسلو تا فینال وزن ۷۲ کیلوگرم پیش رفت اما در فینال برابر مالخاز امویان از ارمنستان مغلوب شد. سارگسیان نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و تنها شکست او برابر قهرمان وزن ۹۷ کیلوگرم پیکارهای بزرگسالان جهان در نروژ یعنی محمدهادی ساروی بود.

مسابقات کشتی زنان نیز از ۱۲ آبان با حضور ۱۴۸ کشتیگیر آغاز میشود.

۲۳۹ آزادکار نیز از روز جمعه ۱۴ آبان (۵ نوامبر) آغاز میشود. انتظار می رود ارنظر آکمات علی‌اف دارنده مدال برنز سال ۲۰۲۱ جهان از قرقیزستان روسیه و آرسن هاروتونیان از ارمنستان و ابوبکر آباکاروف از جمهوری آذربایجان نیز در بلگراد حضور داشته باشند.

آکمات علی‌اف در وزن ۷۰ کیلوگرم در پیکارهای جهانی ۲۰۲۱ بزرگسالان جهان در نروژ به فینال راه یافت اما برابر ماگومدمراد گادژیف از لهستان مغلوب شد و به مدال نقره رسید. هارتونیان در وزن ۶۱ کیلوگرم و آباکاروف در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز نتوانستند به فینال راه یابند و صاحب مدال برنز شدند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha