رقابت ناجیان غریق در جزیره کیش برگزار شد

کیش - ایرنا - مسابقه نجات غریق به مناسبت هفته تربیت بدنی ویژه آقایان و بانوان در اسکله تفریحی و پلاژ بانوان جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، رقابت‌های ناجیان مرد در سه رده سنی زیر ۱۵ سال ۱۵ تا ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال به صورت تیمی ۲ نفره و انفرادی با حضور ۱۲ تیم و ۳۰ نفر برگزار شد.
در رده سنی زیر ۱۵ سال رضا مختاری و رهام رویینا، امیر علی جعفرنیا و بارمان قاعدی و هومن شهبازی اول تا سوم شدند.
در رده سنی ۱۵ تا ۲۰ سال امین معینی و امیر مهدی سلطانی اول شدند، محمد غلامی و آرشام غفاری نیز در جایگاه دوم و امیرعلی سلیمانی نیز سوم شد.
در رده سنی بالای ۲۰ سال داود گودینی ، احسان داوودی و امین بیرانوند نیز در رده های اول تا سوم ایستادند.
در بخش بانوان که در پلاژ بانوان جزیره کیش برگزار شد ۳۸ شرکت کننده با یکدیگر رقابت کردند.
در پایان مسابقات بخش بانوان در رده سنی زیر ۲۰ سال آتنا برخان، طرلان مجمع و فاطمه علی پناه به ترتیب اول تا سوم شدند.
در رده سنی بالای ۲۰ سال نیز الحان مهر بخشی، مهسا رجبی و زهرا بغدادی به مقام های  اول تا سوم رسیدند.
کیش ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.
هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.
این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha