قلب‌هایی که دیگر نمی‌ایستند

کرمان- ایرنا- هفته وحدت که در ریگان استان کرمان با اهدای دستگاه اکو قلب به تنها بیمارستان این شهرستان شروع شده بود با برنامه های مختلفی از جمله برگزاری همایش مشترک اهل سنت و تشیع ادامه یافت و مظاهر این زندگی همراه با مهر و یگانگی مردم این منطقه را اینچنین به تبلور نشاند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در ریگان، این شهرستان و دیگر مناطق شرق استان کرمان محل زندگی مردم از مذاهب تشیع و تسنن است که درکنار همدیگر بخوبی زندگی می کنند و از الگوهای وحدت آنان می توان به ازدواج اهل تشیع و تسنن اشاره کرد که با این وصلت نشان داده اند فارغ از نوع مذهب یا حتی قومیت چقدر دل هایشان به هم نزدیک است.

آغاز هفته با نیکوکاری تامین سلامت

روزهای نخستین شروع هفته وحدت در ریگان با اهدای یک دستگاه اکو قلب به تنها بیمارستان این شهرستان از سوی خیران همراه بود.

اهدای این دستگاه اکو با سه میلیارد ریال کمک می کند قلب ها دیگر از تپش نایستند و مردم برای انجام امور پزشکی خود کیلومترها به شهرستان های دیگر از جمله بم، کرمان یا دیگر استان ها مراجعه نکنند.

رئیس شبکه بهداشت ریگان در این زمینه توضیح می دهد که این دستگاه توسط گروه جهادی حسینی به بیمارستان شهرستان اهدا شده است.

فردین حشمتی همچنین تاکید کرد: با استقرار پزشک قلب در بیمارستان شهرستان مشکل بیماران قلبی ریگان مرتفع خواهد شد.

همایش بزرگ آیین برادری

شهرستان ریگان در روز پنجشنبه نیز میزبان همایشی بود بزرگ و وحدت آفرین هم قد و اندازه آیین برادری؛ در این همایش ویژه شرق استان کرمان در مسجد جامع شهر ریگان با حضور علمای شیعه و سنی الگوهای تحکیم وحدت در این منطقه برجسته و بیان شد.

خبرنگار ایرنا در حاشیه این همایش با شماری از علمای اهل سنت و تشیع به گفت و گو نشست و درباره هفته وحدت، زندگی مذاهب در کنار یکدیگر و دیگر موارد مربوط به این وحدت صحبت کرد.

مولوی دلشاد نارویی امام جمعه اهل سنت ریگان با تبریک هفته وحدت گفت: ما درشهرستان ریگان با صفا وصمیمیت در کنار یکدیگر زندگی می کنیم و وحدت شیعه وسنی در ریگان نماد وحدتی مثال زدنی است .

وی عنوان کرد: همه ما امت واحده هستیم و برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنیم.

نارویی افزود: دشمن همیشه درصدد است بین شیعه و سنی تفرقه بیندازد اما ما با برادری و دوستی نمی گذاریم خدشه ای به این وحدت و یکپارچگی ایجاد شود.

دامن زدن به اختلاف یعنی ایجاد داعش

امام جمعه ریگان نیز گفت: حفظ وحدت عاملی اثرگذار برای جلوگیری از نفوذ دشمنان است.

حجت الاسلام حبیب رضا زاده عنوان کرد: دامن زدن به اختلافات داعش را به وجود آورد.

همه یک ملتیم

ایوب کریم نیا از علمای دینی اهل سنت ریگان نیز گفت: هفته وحدت نماد اتحاد مسلمانان است وما از این فرصت استفاده می کنیم وآن را الگوی خود در برابر استکبار قرار می دهیم.

وی افزود: ما مردم ایران با هر مذهب و قومیت یک ملت و هم عقیده هستیم. 

شیعه و سنی برای انقلاب خون داده

هاشم زهی از سران طوایف ریگان نیز گفت: ما برای این انقلاب خون هایی از برادران اهل تسنن و تشیع داده ایم  پس ضرورت دارد برادری خود را دوچندان کنیم تا دشمنان مایوس شوند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان نیز که در همایش آیین برادری ریگان شرکت کرده بود به خبرنگار ایرنا گفت: خون شیعه وسنی در کنار یکدیگردرخت انقلاب اسلامی را آبیاری کرده است.

علی علیرمضانی بیان کرد: خون شیعه وسنی در سوریه وعراق نیز در یک جبهه واحد برای مبارزه با اسرائیل و امریکا ریخته شد.

وی اظهارداشت: امروز آرامشی که در کشوراز جمله استان و شهرستان ریگان حاکم است مدیون این اجتماعات، همدلی، اتحاد و وحدت اقوام و مذاهب مختلف است و سرمایه این کشور به شمار می رود.

 در این همایش از موسی ملاییان خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مستقر در شهرستان ریگان نیز به علت انجام فعالیت های رسانه ای با رویکرد تحکیم وحدت بین اقوام و مذاهب تشکر شد.

شهرستان ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha