هفتمین یادواره شهدای ورزشکار هرمزگان در بندرعباس برگزار شد

بندرعباس ایرنا- هفتمین یادواره شهدای ورزشکار هرمزگان با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان، فرماندار بندرعباس و جمعی از ورزشکاران، روسای هیات های ورزشی استان و خانواده معطم شهدا در حسینیه ثارالله بندرعباس برگزارشد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان پنجشنبه شب در این مراسم گفت: رزمندگان ، شهدا و جانبازان ما درشرایط سخت با وجود تمام کمبودها درمقابل دشمن سر سختانه ایستادگی کردند و از کیان این کشور دفاع کردند و وظیفه امروز ما این است که برای جوانان فرهنگ سازی کنیم و درتاریخ باید این فداکاری شهدا نوشته شود تا جاودانه بماند.

محمودرضا امیاری افزود: در جامعه ورزشی کشور، بیش از پنج‌هزار شهید ورزشکار تقدیم انقلاب شده و سهم استان هرمزگان ۲۴۳ شهید ورزشکار است که از ۴۳ شهید ورزشکار در هفتمین یادواره این دوره تجلیل به عمل آمد.

وی ادامه داد: این یادواره با هدف شناسایی و آمار قهرمانان شهید جامعه استان در دوران دفاع مقدس و ورزشکاران مدافع حرم و تقویت باورهای دینی و عقیدتی جوانان با معرفی سجایای اخلاقی و مرام پهلوانی ورزشکاران انجام شده است.

وی با اشاره به تجلیل از ۴۳ خانواده شهید ورزشکار تاکید کرد: هرچیزی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم به برکت خون شهدای گرانقدر است که ما مسوولان باید جوانان را بافرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم تا آن‌ها از این ارزش‌ها غافل نشوند.

 فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با اشاره به وجوه مشترک همه شهیدان تصریح کرد: تمامی شهدای گرانقدر هم در میادین ورزشی و هم در دوران هشت سال دفاع مقدس و دوران پیروزی انقلاب اسلامی یکه تاز صحنه‌های نبرد بودند.

سردار اباذر سالاری افزود: شهیدان علاوه بر خصایصی چون ایثار، شهامت، شجاعت، اخلاق محوری را در میدان ورزشی رعایت می‌کردند.

وی یادآور شد شهید رضایی از شهرستان قشم به عنوان مربی فوتبال با آموزش صحیح و اخلاق نیک توانست یک تیم ورزشی در راه دفاع از میهن اسلامی که ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار بودند درجبهه که ورزش اصلی ترین کاربرد آماده نبرد با دشمن کند و امروز باید این روحیه به عنوان الگو به جوانان معرفی شود. 

دراین مراسم گروه سرود نایبند نیز سرود بسیج اجرا کردند . لازم به یادآوری است استان هرمزگان بیش از ۲۴۳ شهدای ورزشکاردارد و درآیین هفتمین یادواره شهدای ورزشکار استان هرمزگان از ۲۰ خانواده معظم شهدا ، ۱۰ جانباز و ۱۰ رزمنده ورزشکار تجلیل به عمل آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha