در نشست سمن‌ها و تشکل‌های حوزه جوانان با وزیر ورزش چه گذشت؟

اراک - ایرنا - سمن‌ها، تشکل‌های مردمی حوزه جوانان و فعالان جهادی استان مرکزی شامگاه پنجشنبه در نشست با وزیر ورزش و جوانان، معاونان وزیر، استاندار، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب و جمعی از مسئولان استان مرکزی مطالبات و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

به گزارش ایرنا در این نشست که حدود بیش از ۲ ساعت به طول انجامید؛ نمایندگان مختلف تشکل‌های مردمی حوزه جوانان، سمن‌ها و فعالان حوزه جهادی رو در رو مطالبات، مشکلات خود را با عالی‌ترین مقام اجرایی ورزش کشور مطرح کردند.


 حال جوانان استان مرکزی خوب نیست 
رییس مجمع جوانان استان مرکزی گفت: حال متولیان و سمن‌های استان خوشایند نیست و با مشکلات عدیده اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.
" وحید جلایی" افزود: وجود مشکلات فرهنگی و  اجتماعی همچون، طلاق و همچنین کمبود اماکن ورزشی و تفریحی زیبنده استان امام خمینی ( ع) نیست.
رئیس مجمع جوانان استان مرکزی با بیان اینکه سمن‌ها در انجام کمک‌های مومنانه در مناطق محروم خوش درخشیدند گفت: سمن ها به عنوان مجموعه‌های عام المنفعه اکنون مشمول پرداخت مالیات شدند که نیاز است در این خصوص تغییر نگرش صورت گیرد.
جلایی ادامه داد: جوانان اراکی زمانی یک خانه کامل و مجلل داشتند که به تصرف شهرداری درآمد و اکنون یک منزل کلنگی به صورت امانی در اختیار این جامعه هدف قرار دارد که علاوه بر تامین بهای آب، برق و گاز، نگران باز گرفتن این خانه امانی نیز هستند.

وی با بیان کرد: شیوع ویروس کرونا، در اوقات فراغت جوانان وقفه ایجاد کرده و نشست‌های ستاد ساماندهی جوانان نیز بدون حضور استاندار برگزار و به ظرفیت جوانان نیز اعتمادی نمی‌شود.
رئیس مجمع جوانان استان مرکزی عدم پیگیری قوانین تصویب شده امور جوانان، حمایت نکردن از طرح‌های جوانان، تقویت نکردن اردوهای جهادی از جمله مشکلات است.

در نشست سمن‌ها و تشکل‌های حوزه جوانان با وزیر ورزش چه گذشت؟

جوانان در مشارکت اجتماعی برای یاری به محرومان سنگ تمام گذاشتند
دیگر نماینده سمن‌ها نیز در این نشست گفت: در حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله و کرونا قشر جوانان همواره در صحنه حضور داشتند و سنگ تمام گذاشتند.
" فرهاد نجفی" افزود: در شهرستان‌های استان مرکزی نیز از جوانان آنطور که باید و شاید حمایتی نمی‌شود.
 دیگر نماینده سمن‌ها نیز در این نشست گفت: در دوره قبل انتخابات مجمع ملی به بدترین شکل برگزار و حق استان مرکزی به دلیل برخورد سلیقه‌ای ضایع شد و این امر باعث شد از مجمع جا بمانیم.
" عرفان مظاهری" تاکید کرد: وجود مجمع ملی، محلی برای جذب اعتبارات، معرفی و نشان دادن ظرفیت استان به سایر استان‌ها است که کنار گذاشته شدیم که در این خصوص باید از مقام عالی وزارت مطالبه‌گری کنیم .
وی ادامه داد: در ۳۲ استان کشور شرایط مجمع ملی و استانی جالب نیست و انتظار می‌رود که این فرآیند قانونی به مجامع بازگردانده شود.
نماینده یکی دیگر از سمن‌های استان مرکزی افزود: برای پیگیری حوزه جوانان باید از ظرفیت جامعه شناسان بهره‌گیری کرد.

جوانان رکن اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند

نماینده یکی از سمن‌های جهادگر گفت: امید است گروه‌های جهادی استان مرکزی که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند و انجام وظیفه می‌کنند زیر چتر حمایتی قرار گیرند.
" حامد بیات" گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب نسل جوان در پیشرفت و توسعه آینده کشور نقش کلیدی دارد که باید در راستای تقویت و پرورش این جامعه هدف گام‌های موثری از سوی مسئولان امر برداشته شود.
وی خاطر نشان کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تقدیر از گروه‌های جهادی و حضور مسئولان در روستاها همگام با گروه‌های جهادی به منظور رفع مشکلات از جمله مطالبات جوانان و سمن‌های جهادگر استان مرکزی است.

در نشست سمن‌ها و تشکل‌های حوزه جوانان با وزیر ورزش چه گذشت؟

همگانی شدن گفتمان جهادی را تقویت کنیم
دیگر نماینده سمن‌های استان مرکزی نیز بیان کرد: بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب، کار جهادی و انقلابی، کشور را سازماندهی می‌کند و همگانی کردن گفتمان جهادی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان نیز باید در دستور کار ویژه مسئولان امر قرار گیرد.
" محمد حسینخانی"  ادامه داد: نگرش انقلابی و فعالیت گروه‌های جهادی، دانشگاه خودجوش، عارفانه، مومنانه و محل تربیت نیروهای متخصص و متعهد است باید اذعان داشت که گروه‌های جهادی نگرش منفعت طلبانه ندارند و تسهیلگری در گروه‌های جهادی امری ضروری است.
وی تاکید کرد: فعالیت گروه‌های جهادی در سیل پلدختر، گلستان و سیستان و بلوچستان سند پرافتخار برای سرزمین امام راحل بود.
این فعال اجتماعی جهادگر افزود: گروه‌های جهادی بوروکراسی‌های اداری را در هم شکستند و بهترین اقدامات را انجام دادند که می‌طلبد ارگان‌های اجرایی از این ظرفیت بیشترین بهره‌گیری را داشته باشند.
حسینخانی بیان کرد: انتظار می‌رود از سوی اداره ورزش و جوانان استان، ارتباط گروه‌های جهادی با مجمع معاونت جوانان از بالاترین تا پایین‌ترین سطح ساماندهی شود.
 دیگر نماینده گروه‌های جهادی نیز بیان کرد: گروه‌های جهادی برای انجام اقدامات خود اعتباری دریافت نکردند.

بخشی افزود: امید است از گروه های جهادی که دغدغه نظام و کشور را دارند حمایت و پشتیبانی شود.
مدیر شتاب دهنده هوایی و هوانوردی پرواز و همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در ادامه این نشست گفت: تفاهم نامه میان وزارت ورزش و جوانان و دولت در راستای حمایت از سمن‌ها مغفول مانده و پرداخت سهم ۲۷صدم درصد نیز قرار است حذف شود که امید است در این خصوص بازنگری جدی صورت گیرد و صنایع در حمایت از سمن‌ها گام‌های جدی بردارند.

"محمود پرواز" بیان کرد: سمن‌ها ظرفیت بسیار بالایی دارند اما برای غنی‌تر شدن اوقات فراغت آنها توجه جدی نشده است.
رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز بیان کرد: سال گذشته ماموریتی به جهاد دانشگاهی جهت ایجاد مرکز نوآوری و شتاب دهی جوانان با کارفرمایی وزارت ورزش داده شد که به شکل خوبی توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی اجرایی شد.
" علی اصغر غفاری زاده" بیان کرد: متاسفانه این طرح با برنامه پارک علم و فناوری اشتباه گرفته می‌شود و باید اذعان داشت که طرح منش، شتاب دهی به کسب و کارهای نوپا در بستر تجاری سازی ایده در حوزه جوانان را دنبال می‌کند و در واقع فضایی را ایجاد می‌کند که افراد فارغ التحصیل با انگیزه پروری به سمت تولید خلاقیت هدایت شوند و برای پارک علم و فناوری خوراک تولید کنند.
وی افزود: افراد با هر سطح تحصیلات می توانند در مراکز حاضر و تولید ایده کنند و در سه فاز ترویجی،؛ نوآوری و شتاب دهی طرح پیش می‌رود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: در بازه زمانی ۶ ماهه در استان مرکزی، یک هزار و ۵۰۰ جوان صاحب ایده و علاقمند به حوزه کسب و کار در این مرکز جذب و دوره‌های آموزشی و تخصصی را دریافت کردند که ۶۰ درصد آنان، جوان پسر و مابقی دختر بوده اند.
۹۵ سمن فعال در حوزه جوانان استان مرکزی فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha