۶۶ درصد دانش آموزان قزوین یک دُز واکس کرونا را دریافت کرده‌اند

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: ۶۶ درصد جمعیت دانش آموزشی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان یک دُز واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌ و این روند با توجه به بازگشایی مدارس، تسریع‌تر نیز می‌شود.

منوچهر حبیبی روز جمعه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم و پیش رو در استان قزوین، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها است که باید در این راستا سلامت دانش آموزان و دانشجویان برای مقابله با ویروس کرونا حفظ شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه واکسیناسیون برای مقابله با تبعات ویروس کرونا از جایگاه مهمی برخوردار است، ۹۸ درصد جمعیت فرهنگیان استان نیز واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و خوشبختانه نگرانی در خصوص سلامت چرخه آموزشی وجود ندارد.

حبیبی با بیان اینکه تا امروز یک میلیون و ۳۴۰ هزار دُز واکسن در سطح استان قزوین تزریق شده، اظهار داشت: عملیات واکسیناسیون در مرکز و شهرستان‌های استان روند بسیار خوبی دارد و با توجه به موجودی واکسن‌های برکت، سینوفارم، پاستوکووک و آسترازنکا، هیچگونه کمبودی در این رابطه نداریم.

این مسؤول در خصوص آمار واکسیناسیون جمعیت بزرگسال استان قزوین نیز تاکید کرد: با همراهی مرکز جمعیت هلال احمر و عوامل شهید سلیمانی به ۸۴ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان حداقل یک دُز واکسن و به ۵۲ درصد از همین جمعیت نیز ۲ دُز واکسن تزریق شده است.

حبیبی، با اشاره به آمار ۶۰ تا ۷۰ درصدی کاهش بیماران بستری شده و فوتی های ناشی از کرونا در استان، افزود: خوشبختانه با انجام واکسیناسیون و دستورالعمل‌های بهداشتی تعداد بیماران بستری در استان به ۳۶۰ بیمار در مراکز درمانی رسیده که این آمار کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در خصوص رنگ بندی جدید کرونا در سطح استان، اظهار داشت: هم اکنون شهرستان آوج آبی، شهرستان‌های تاکستان و قزوین نارنجی و مابقی شهرستان‌ها (بویین زهرا،البرز و آبیک) در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

حبیبی اضاع کنونی کرونا در استان قزوین را شکننده توصیف کرد و گفت: هرگونه عادی انگاری و بی توجهی به مسایل بهداشتی و همچنین تجمعات و استفاده نکردن از ماسک این اوضاع را برهم زده و باعث تشدید شیوع این ویروس می شود و لازم است شهروندان با همراهی و مراقبت بیشتر در حفظ این شرایط اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به بیماری آنفلوآنزا، تاکید کرد: همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما این بیماری نیز شیوع پیدا می‌کند که همزمانی آن با ویروس کرونا می‌تواند شرایط درمانی را دشوارتر سازد.

حبیبی در خصوص محدودیت‌های تردد شبانه در استان قزوین، افزود: محدودیت تردد خودروها در ساعت ۲۲ تا سه بامداد همچنان به قوت خود باقی است و هرگونه تخطی از این موضوع با جریمه و اعمال قانون همراه خواهد بود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: دورکاری تمامی کارمندان دستگاه‌های اجرایی در استان لغو شده و همه نیروهای دولتی باید سرکار حاضر باشند، همچنین براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و امور استخدامی کشور، تمامی کارمندان موظف هستند واکسن کرونا را بزنند تا شرایط محیط کار را برای خود، همکاران و ارباب رجوع‌ها ایمن سازند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha