راهبرد اصلی وزارت ورزش پیاده‌کردن اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است

اراک - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: راهبرد اصلی محوری این وزارتخانه در دولت سیزدهم، پیاده‌کردن اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

سید«حمید سجادی هزاوه» پنجشنبه شب در نشست با سمن‌های جوانان، تشکل‌ها و فعالان اردوهای جهادی استان مرکزی، افزود: وزارت ورزش و جوانان به‌ منظور تحقق موضوعات مهم بیانیه گام دوم انقلاب با تمام قوا پای کار است و از هیچ کوششی دریغ ندارد.

وی بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب باید با حضور تمامی اقشار به‌ویژه جوانان محقق شود و ۴۰ مرتبه در این بیانیه واژه جوان ذکر شده است.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: هرکار بزرگ و اتفاق ارزشمندی در کشور با حضور آگاهانه و موثر جوانان رخ داده است و ۷۰ درصد جامعه ایران اسلامی را جوانان شامل می‌شوند که اغلب آنان با وجود اینکه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی نبودند، اما پای ارزش‌های نظام ایستاده‌اند.

سجادی هزاوه اضافه کرد: سه هزار و ۷۰۰ سمن جوانان در کشور وجود دارد که به ازای هر ۲۲ هزار نفر جمعیت یک تشکل در این حوزه فعالیت دارد.

وی بیان کرد: معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان به دنبال آن است که شمار تشکل‌های جوانان را به ازای هر هفت هزار نفر بسط دهد و این مهم نیاز به کار جهادی دارد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برنامه تاسیس ستاد طرح‌های جهادی تشکل‌های جوانان از دیگر موضوعاتی است که در معاونت جوانان این وزارتخانه در حال اتمام است.

سجادی هزاوه افزود: ۱۴ هزار هیات های ورزشی، ۵۱ فدراسیون، ۱۰۰ انجمن ورزشی و ۲۲۵ گونه ورزشی در کشور وجود دارد و با کمک این ظرفیت ارزشمند، هفت هزار رویداد ورزشی در هفته تربیت بدنی و ورزش کشور تدارک شده و در حال برگزاری است که شامل افتتاح طرح‌های عمرانی، برپایی جشنواره‌ها، برپایی رقابت‌های ورزشی وآئین‌های تقدیر و بزرگداشت‌ها است.

وی عنوان کرد: برگزاری و اجرای این رویدادهای ورزشی پس از ۲۰ ماه درگیری با ویروس کرونا اقدامی مطلوب و ارزشمند است.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: امید می‌رود که در سایه این رویدادهای ورزشی و از طریق تحرک جسمانی بخشی از شرایط زندگی مردم بهبود یابد و این وزارتخانه همه تلاش خود را به کار گرفته تا حال مردم را مساعدتر کند.

وی ادامه داد: پیگیر قانون ۰.۲۷ درصد خواهیم بود تا احیا شود و تلاش می‌کنیم تا در بودجه جای داشته باشد.

سجادی هزاوه تصریح کرد: ‌۳۵هزار گروه جهادی و ۶۰۰ مدرسه مسجد محور در کشور وجود دارد.

 وی گفت: ۲۸ مهرماه سالروز صدارت امیرکبیربا عنوان «روز اراک» نامگذاری شده  که این مهم برای سرزمین آفتاب و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی لازم است تا داشته‌های خود را برجسته‌تر کند.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: میزبانی استان مرکزی در این سفر جای تقدیر دارد و مسئولان همراهی خوبی داشتند.

۱۳ طرح ورزشی در سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان (۲۹ و ۳۰ مهرماه) به استان مرکزی بهره‌برداری می‌شود.
در این سفر وزیر ورزش و جوانان علاوه بر افتتاح طرح‌های ورزشی، در برنامه‌های مختلف از جمله نشست با هیات‌های ورزشی، سمن‌های حوزه جوانان، تشکل‌های مردمی حوزه ورزش، همایش پیاده‌روی خانوادگی در دره گردو اراک حضور می‌یابد.

شرکت در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حضور در همایش و جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی روستای هزاوه و چندین بازدید از اماکن ورزشی استان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سفر ۲ روزه وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی  است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha