سازمان جهانی بهداشت شمار مرگ و میر کادردرمان به علت کرونا را اعلام کرد

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، تخمین زده می شود که ۸۰ هزار تا ۱۸۰ هزار نفر از پرسنل کادر درمان تا ماه مه (خرداد) به علت کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت پنجشنبه شب با تاکید بر اولویت قرار دادن واکسیناسیون کادر درمان گفت این واقعیت که میلیون‌ها پرسنل کادر درمان هنوز واکسینه نشده‌اند، یک اعلام جرم علیه کشورها و شرکت‌هایی است که عرضه جهانی دزهای واکسن را کنترل می‌کنند.

تدروس آدهانوم رییس سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از نابرابری جهانی در توزیع واکسن کرونا، گفت که کارکنان مراقبت‌های بهداشتی باید جزو اولین افرادی باشند که در برابر این بیماری واکسینه می شوند.

وی افزود: داده های ۱۱۹ کشور نشان می دهد که به طور متوسط ​​از هر ۵ پرسنل کادر درمان و مراقبت در سراسر جهان، ۲ نفر به طور کامل واکسینه شده اند. اما البته این میانگین تفاوت های بزرگ را پنهان می کند.

آدهانوم اظهار داشت: در آفریقا، کمتر از یک نفر از هر ۱۰ کادر درمان به طور کامل واکسینه شده اند. این در حالی است که در بیشتر کشورهای پردرآمد، بیش از ۸۰ درصد کارکنان درمان به طور کامل واکسینه شده اند.

به مرکز وب سایت آماری ورلد میترز که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌کند، تا پنجشنبه شب ۲۴۳ میلیون و ۴۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار مرگ و میر جهانی کرونا نیز به ۴ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۱۵ نفر رسیده است.

براساس آمارهای ارائه شده، پس از آمریکا، هند، برزیل، انگلیس، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha