نماینده مجلس: انتقال آب خزر به سمنان و اجرای سد فینسک قطعی است

سمنان- ایرنا- نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتقال آب خزر به سمنان و احداث سد فینسک در دوره پیش روی مجلس و دولت به طور قطع اجرا می‌شود و در آن تردیدی نیست.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی،  خود را در مقابل آرا و اعتماد مردم روسفید دانست و گفت: در این مدت مانند دیده‌بان و ناظر، حامی حقوق مردم حوزه انتخابیه بودم.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از انرژی و توان خود را معطوف به حل مشکل کم‌آبی کرده‌ است افزود: تا سال ۱۴۰۱ ردیف بودجه اجرای طرح انتقال آب خزر به سمنان و در موازات آن سد فینسک ایجاد می‌شود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب توسط هر کدام از چهار نماینده استان سمنان به طور مجزا در حوزه خود از منابع مختلف و در سطح کلان از آب دریای خزر تامین می‌شود.

انتقال آب خزر به سمنان و فلات مرکزی در بودجه ۹۸ کشور با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه گرفت.

انتقال آب خزر به کویر مرکزی و سمنان از برنامه های دولت روحانی بود که تا پایان این دولت به مرحله عملیاتی نرسید.

گلرو سه نیاز مهم روستاهای استان سمنان را گاز، جاده و پوشش اینترنت دانست و بیان کرد: تامین اعتبار برای تامین گاز برخی روستاها، پوشش اینترنت چاشم، پشت کوه و رودبارک انجام شد.

وی افزود: برای ارتقای کیفیت برخی از جاده‌های حوزه انتخابیه مانند جاده نظامی سمنان، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی اعتبار تامین می‌شود.

نماینده مردم سمنان سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه دانش ‌بنیان اقدامات مهمی مانند افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال، کارخانه نوآوری و مرکز رشد انجام شد و موجب ارتقای سطح دانش بنیان استان سمنان شد.

گلرو بیان کرد: برای فرودگاه سمنان مخزن سوخت فراهم می‌شود زیرا مخزن سوخت قلب فرودگاه است هم چنین مجوز مرز هوایی برای این فرودگاه گرفته شده است.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فرودگاه سمنان بسیار مناسب و استاندارد ساخته شده است و از این بابت از نماینده و مسئولان سابق قدردانی می‌کنم و در صدد ارتقا و تکمیل این فرودگاه هستم.

نماینده مردم سمنان سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص روابط خارجی کشور نیز گفت: جمهوری اسلامی طالبان را به عنوان یک واقعیت در افغانستان پذیرفته و هنوز موضع مشخصی در به رسمیت شناختن آن اتخاذ نکرده است.

گلرو ابراز داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در مقابل طالبان هوشمندانه و مطابق با منافع ملی است.

وی افزود: مذاکره با کشورهای همسایه، شرق و غرب باید انجام شود اما این موضوع به عنوان تنها مسیر تامین امنیت، اقتدار و منافع ملی نیست.

گلرو ابراز داشت: نه می‌توان اثر تحریم‌ها بر اوضاع اقتصادی کشور و معیشت مردم را انکار کرد و نه تمام مشکلات را ناشی از تحریم‌ها دانست زیرا عوامل خارجی و داخلی در کنار هم ایجاد کننده مشکلات فعلی است.

نماینده مردم سمنان سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور ایدئولوژیک محور  و منافع محور است؛ بر همین اساس، برای رسیدن به اهدافش سختی‌های زیادی در پیش دارد اما دستیابی به اهداف غیرممکن نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha