بدرفتاری و آزار مهاجران در مرز آمریکا /دست های مقامات آلوده است

تهران- ایرنا- دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که اسناد تازه به دست آمده بیش از ۱۶۰ گزارش داخلی از رفتار نادرست و سوء استفاده از پناهجویان توسط مقامات آمریکایی را نشان می دهد.

به گزارش ایرنا، دیده بان حقوق بشر در گزارش روز پنجشنبه اعلام کرد که اسناد جدید رفتار نادرست و سوء استفاده از پناهجویان توسط افسران گمرک و حفاظت مرزی، ماموران گشت مرزی، و مقامات اداره مهاجرت و گمرک آمریکا را در میان سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ گزارش می‌کنند.

در گزارش ۲۶ صفحه ای بدست آمده تحت عنوان " آنها با شما طوری رفتار می کنند که انگار بی ارزش هستید" جزئیات گزارشات داخلی توسط افسران پناهندگی در خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحد در مورد رفتار پرسنل نهادهای اجرایی مهاجرت قید شده است.

گزارش فوق شامل اتهامات مربوط به آزار جسمی، جنسی، و کلامی، نقض قوانین قضایی، شرایط سخت بازداشت، محرومیت از مراقبت های پزشکی، و رفتار تبعیض آمیز در مرز با مهاجران است.

"کلارا لانگ" دستیار مدیر ایالات متحده در دیده بان حقوق بشر در مورد گزارش منتشر شده گفت: رفتار افسران مرزی و مهاجرت آمریکا که در این سوابق گزارش شده است، خیره کننده است.

لانگ در ادامه افزود: این اسناد روشن می‌سازد که گزارش‌های مربوط به سوء استفاده‌های شدید مانند تجاوز، سوء استفاده جنسی، و رفتار تبعیض‌آمیز توسط ماموران ایالات متحده یک راز آشکار در وزارت امنیت داخلی این کشور است.

جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا که در ماه ژانویه (دی) به قدرت رسید، در بسیاری از سیاست های سختگیرانه و افراطی دولت ترامپ بازنگری کرده و وعده داده است تا رویکرد انسانی تری را در قبال مساله مهاجرت در پیش بگیرد.

با این حال، نمایندگان جمهوریخواه به شدت از وضعیت بحرانی در مرزهای آمریکا انتقاد کرده و انتقادات زیادی را از مقام های مرزی دولت بایدن مطرح کرده اند.

هجوم هزاران مهاجر و پناهجوی هائیتی تبار به مرز مکزیک و آمریکا نیز به این نگرانی ها دامن زده است. اقدامات خشونت آمیز ماموران مرزی آمریکا در سرکوب مهاجران نیز با محکومیت و انتقادات گسترده‌ای در محافل داخلی روبرو شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha