اولین زورخانه دانش‌آموزی مدارس سما در مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- اولین زورخانه دانش‌آموزی مدارس سما پنجشنبه شب در سالن ورزشی سمای مشهد گشایش یافت.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: فرزندان ما از دوران کودکی در حال یادگیری هستند و یادگیری در این دوران پایدار است و یکی از کانون‌های مهم یادگیری مدرسه است.

دکتر سید محمد بطحائی افزود: یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که یادگیرنده اشتیاق و شوق برای یادگیری داشته باشد و با زور و فشار و تحکم یادگیری صورت نمی‌گیرد و پایدار نمی‌شود.

اولین زورخانه دانش‌آموزی مدارس سما در مشهد افتتاح شد

وی ادامه داد: تفاوت نظام‌های یادگیری پیشرفته و توسعه‌یافته با نظام یادگیری ما نیز همین نکته است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افرادی در زندگی‌ می توانند تاثیرگذار باشند و به هدف‌های خود برسند که نشاط و سرزندگی و شوق و امید در یادگیری داشته باشند و این همان حلقه مفقوده نظام تربیت ما است.

وی افزود: امروز تربیت بدنی و ورزش برای ما واجب‌ است و ورزش زورخانه‌ای در افزایش نشاط و سجایای اخلاقی نقش موثر دارد.

بطحائی ادامه داد: معرفت و حکمت باستانی ما در رفتار پهلوان تختی قابل‌مشاهده است. نظام تعلیم‌ و تربیت امروز می‌گوید شادی، نشاط، سرزندگی، کمک به همدیگر، حفظ محیط زیست، احترام به بزرگ‌ترها و دوست داشتن کشور و سرزمین باید مورد توجه دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی گفت: به‌ همین دلیل است که ورزش برای ما تفنن نیست و ورزش اصل تربیت است.

اولین زورخانه دانش‌آموزی مدارس سما در مشهد افتتاح شد


معاون دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: این زورخانه اولین زورخانه دانش‌آموزی مدارس سما در کشور است که امروزدر سالن ورزشی سمای معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افتتاح شد.
دکتر جعفر کبیری افزود: این زورخانه به خاطر فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که دارد برای تربیت دانش‌آموزان مؤثر خواهد بود چرا که در برنامه‌های باستانی و ورزش باستانی، هم برنامه‌های پهلوانی و اخلاقی است و هم در پیوند عمیق با فرهنگ اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) و در رأس آن‌ها حضرت امام علی (ع) است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha