برترین های مسابقات شطرنج و دو و میدانی نابینایان اصفهان معرفی شدند

اصفهان- ایرنا- نفرات برتر مسابقات شطرنج و دو و میدانی نابینایان و کم بینایان استان اصفهان پنجشنبه معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، مسابقات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان اصفهان ۲۲ مهر امسال با عنوان "جام مهر" در سه رشته گُلبال، دو و میدانی و شطرنج در شهر اصفهان آغاز شد و امروز پنجشنبه به کار خود پایان داد.

مسابقات دو و میدانی مردان روز ۲۸ مهر و بانوان ۲۹ مهر در پیست ورزشگاه انقلاب اصفهان برگزار شد.
در دو ٢٠٠ متر داوود نیک نام، ابوالفضل جعفری و ابوالفضل کشاورز مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و در دو ٤٠٠ متر حمیدرضا ملکی بر سکوی نخست ایستاد و شایان باقری و صادق اعرابی به ترتیب به مقام های دوم و سوم رسیدند.
علی الهی نیز در دو ۸۰۰ متر به عنوان نخست دست یافت و عرفان ایمانی و علیرضا رضایی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در پرتاب دیسک آرین لطفی، سید مهدی دادور و محمد کریمی حسین آبادی به ترتیب بر سکوی اول تا سوم ایستادند.
در بخش دو ومیدانی بانوان در دو ٢٠٠ متر حکیمه گودرزی، فاطمه حیدری و فاطمه کیانی به ترتیب بر سکوی اول تا سوم ایستادند.
در دو ٤٠٠ متر نیز حکیمه گودرزی موفق به کسب عنوان نخست شد و فاطمه حیدری و فاطمه کیانی دوم و سوم شدند.
فاطمه حیدری، نیلوفر میرزایی و زهرا میرزایی در دو ٨٠٠ متر به ترتیب اول تا سوم شدند.
در پرتاب دیسک فاطمه صفاری فرد، راضیه محمودی و سمیه عطایی به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
همچنین ۲۵ نابینا و کم بینا از استان اصفهان در رشته شطرنج با یگدیگر به رقابت پرداختند که در گروه مردان امیر ربی، مهدی رومی‌فر و محمد رضایی موفق به کسب مقام اول تا سوم این دوره از رقابت‌ها شدند.
در گروه شطرنج بانوان مهسا رادان عنوان نخست را از آن خود کرد و اعظم میرهاشمی و اکرم یزدانی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در ابتدای این مسابقات در رشته گلبال نیز تیم کاشان بر سکوی اول ایستاد و تیم‌های اصفهان (الف) و اصفهان (ب) به ترتیب عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
در پایان این مسابقات با حضور مدیر کل بهزیستی استان و رییس هیات ورزش نابینایان و کم بینایان و معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به نفرات برتر حکم قهرمانی و جوایزی اهدا شد.
حدود ۴۰۰ ورزشکار زن و مرد  نابینا و کم بینا در رشته‌های گلبال، شطرنج، جودو، دوومیدانی، پاورلیفتینگ و شنا در استان اصفهان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha