امر به معروف بخشنامه‌ای نیست

مشهد- ایرنا- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در امر به معروف مامور به تکلیف هستیم و باید کار را به نتیجه برسانیم زیرا این امر بخشنامه‌ای نیست.

سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی روز پنجشنبه در گردهمایی دبیران ستادهای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در مشهد افزود: ما از ۲۰ سال قبل عقب تر هستیم و می‌خواهیم با دست به دست هم دادن، عقب افتادگی را جبران کنیم و وضعیت جامعه را با امر به معروف و نهی از منکر بیمه کنیم.

وی خطاب به دبیران ستاد امر به معروف گفت: باید در دوره های آموزشی ملی و سراسری شرکت کنید و مربی آنها نیز باشید، در فضای مجازی، لشکر سایبری ایجاد کنید و برای حرف حساب زدن سازماندهی نمایید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: امروز میلیونها نفر در فضای مجازی قرار دارند که آمران به معروف می‌توانند کلام خود را به آنها برسانند.

وی افزود: کسب قدرت برای امر به معروف واجب است. دبیر و رییس ستاد امر به معروف باید اقتدار داشته باشد و این امر با عملکرد مردم ایجاد می‌شود.

هاشمی گلپایگانی در خصوص بودجه این ستاد هم ادامه داد: اگر ۵۰ میلیارد تومان مصوب کنند و ۳۱ میلیارد تومان آن هم محقق شود به هر استان یک میلیارد تومان می‌رسد و در تقسیم هزینه بین شهرستانها از این مبلغ چیزی باقی نمی‌ماند و به همین دلیل باید از ظرفیت سایر نهادها استفاده کرد. باید خلاءها را ببینیم و حرکتها را انجام دهیم.

وی گفت: در جلسه با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور تصویب شد که امر به معروف رشته حوزوی داشته باشد و پیشنهاد شد یک درس و کتاب درسی برای همه طلاب در حوزه های علمیه در این زمینه ارائه شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: اصل هشتم قانون اساسی در خصوص وظیفه مردم نسبت به همدیگر و نسبت به مسولان و بالعکس است که شرایط و حدود آن را قانون مشخص می‌کند. امر به معروف غریب است و قانون حمایت از آمران هم اجرا نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha