جایگاه شهید و شهادت در میان جامعه دانشگاهی بسیار ویژه است

زنجان - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در میان جامعه دانشگاهی کشور شهید و شهادت جایگاه خاص و ویژه ای دارد.

محمدعلی زلفی گل شامگاه پنجشنبه در پیام ویدیویی به یادواره شهدای دانشجوی استان زنجان افزود: نگاه به شهدا فارغ از دیدگاه سیاسی، نژادی، قومی و زبانی است.
وی یادآور شد: کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان به همت بسیج دانشگاه زنجان در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی برگزار شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: این فرهنگ باید به نسل آینده منتقل شود تا بدانند چه کسانی در هشت سال دفاع مقدس از کشور دفاع کردند.
زلفی گل ادامه داد: نسل های کنونی و آینده باید بدانند در زمان حاضر نیز چه کسانی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و شبانه روز از کیان کشور دفاع می کنند.
وی تاکید کرد: شهدای دین و حرم، مدافعان سلامت و آتش نشانان نیز در این راستا نقش آفرین بوده اند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی در دوران دفاع مقدس سه هزار و ‭‭‭‭۵۳۵‬‬‬‬ شهید را تقدیم کرده است.
زلفی گل خاطرنشان کرد: این مهم نشان می دهد استان زنجان مردمانی ولایت مدار و دیندار دارد که همواره در راستای اهداف نظام مقدس دفاع کرده اند.

به گفته دبیر کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان در یک سال اخیر ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۷۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ سند از ۳۳ شهید دانشجوی استان تهیه شده است.
محمدی اظهار داشت: در سطح دانشگاه های استان ۱۵ یادواره دانشجوی شهید برگزار شده و در حال حاضر مستنداتی از والدین شهدای دانشجوی استان به نام خانه پدری در دست تدوین است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha