زمین‌خواری ۲ هزار میلیارد تومانی در اصفهان ناکام ماند

کاشان - ایرنا - مدیرکل دادگستری اصفهان گفت: زمین‌خواری ۲ هزار میلیارد تومانی در این استان با پیگیری‌های به موقع ناکام ماند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا حبیبی عصر پنجشنبه در حاشیه معارفه رییس جدید دادگستری آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این پرونده افرادی با اقدام‌های مزورانه خود به دنبال تغییر سیر پرونده‌ای بودند تا سند دهها هکتار از اراضی دولتی را باطل و آن را به نفع خود مصادره کنند.

مدیرکل دادگستری اصفهان اطلاعات بیشتری درباره زمین‌خواری ۲ هزار میلیارد تومانی در این استان ارایه نکرد.

حبیبی از کاهش رشد جرایم در استان اصفهان در ۲ سال اخیر نسبت به سال‌های پیشتر خبر داد و گفت: در دهه‌های گذشته رشد جرایم بیش از ۲۰ درصد هر سال نسبت به سال قبل‌تر افزایش داشته است که با اقدام‌های پیشگیرانه در چند سال اخیر شاهد کاهش رشد جرایم به زیر ۱۰ درصد هستیم.

وی به بحث آلودگی هوا در کلانشهر اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: روزانه چندین گزارش از آلودگی های صنایع به دادسرا ارسال می‌شود که مجموعه دادگستری با جدیت پرونده‌های آلودگی هوا را پیگیری می‌کند.

حبیبی با اشاره به ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در ۲ نیروگاه کلانشهر اصفهان افزود: پس از اعلام‌ نظر کارشناسان مبنی بر افزایش شدت آلودگی هوا و به خطر افتادن سلامت مردم در صورت استفاده نیروگاه‌ها از سوخت مازوت، دادگستری اصفهان ورود کرده و سامانه‌های بکارگیری مازوت پلمب شد.

وی به زمزمه‌هایی مبنی بر روشن شدن مجدد نیروگاه‌های اصفهان با سوخت مازوت اشاره کرد و ادامه داد: دادگستری به محض دریافت گزارش مبنی بر استفاده دوباره از سوخت مازوت با جدیت ورود خواهد کرد، چرا که شرایط کلانشهر اصفهان ویژه است.

وی اضافه کرد: کمترین بارندگی و کمترین روزهای پاک در سال‌های اخیر برای کلانشهر اصفهان گزارش شده و این در حالیست که نیروگاه ها هم در مسیر جهت باد قرار گرفته است.

 در این آیین از خدمات محسن تاج‌افروز رییس دادگستری قبلی آران و بیدگل که به عنوان رییس جدید دادگستری کاشان منصوب شده قدردانی و امیرحسین رزاقی به عنوان رییس جدید دادگستری آران و بیدگل معرفی شد.

شهرستان آران و بیدگل در شمالی‌ترین منطقه اصفهان، در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha